RX550 fan hızı

ronark

Decapat

Merhaba yukarıda bulunan ekran kartını kullanıyorum, herhangi bir sıkıntısı yok fakat MSI Afterburner programı ile takip ediyorum fan hızı otomatikte iken 75-76 dereceleri görsem bile fan hızı kendini yükseltmiyor, kartı yeni aldığım için bir özelliği mi kısıtlı Radeon yazılımı üzerinden bilmiyorum şu an MSI Afterburner ile manuel fan hızını yükseltiyorum otomatik yükselmesi için ne yapmam lazım?

Son düzenleme:
Bilen kimse yok mu? 😕
Bilgisayara ulaşınca screenshot ile bldiğim püf noktaları anlatacağım.
MSI Afterburner ayar önerileri:
İlk önce ayarlardan kullanıcı arayüzüne girilecek. Arayüz görünümü ayarlarından mavi işaretli olanı algılaması ve kullanımı basit olan. Bunu seçmenizi öneririm ve tarifim bu arayüz üstünden screenshot edildi:
main.jpg

Fan ayarlarından üstte ve altta olan iki tiki de işaretleyip uygulaya basmayı unutmayın:
1.jpg

Msi Afterburner giriş ana menüdeki Fan Speed yeşil kaplama içinde olmalı, değilse sağdaki user define seçeneğine basarak aktif edin ve fan speed auto seçildiğinden emin olun (burada kasdedilen auto ekran kartının auto ayarı değil fan profilinin auto ayarı).
Altta Profile 1'e bunu kalıcı olarak kaydetmek için Save butonunu kullanın ki program her açıldığında kalıcı olsun: (sıralamayı karıştırdım. Profil 1'e kaydetme işini en son yapınız)
2.jpg

Windows her açıldığında otomatik açılması ve sağ altta sistem simgesi olarak açılması için sistem başlarken çalıştır ve minimize olarak başlatı işaretleyiniz. Buradaki donanım izleme ve kontrolünü etkinleştirin işaretli olduğundan emin olunuz:
3.jpg

Tüm bu değişiklikleri yaptıktan sonra uygulaya basmayı unutmayınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı