RX550 i5-6500 Sistemde ekrana görüntü gelmiyor

Erenrur

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
8 GB 2133mhz
Ekran kartı
ASUS PHOENİX RX 550 4GB
Anakart
H110m PRO-VD
İşlemci
İ5 6500
Merhaba dostlar, bilgisayarım oneboard da ekran geliyor fakat ekran kartımdan görüntü almaya çalıştığımda görüntü gelmiyor ve ekran kartım yeni önceden bir ekran kartımı bu yüzden arızalı düşüncesiyle sattım yardımcı olur musunuz?
Teşekkürler.

Ekran kartı: RX 550 4 GB.
Anakart: H110M Pro-VD MSI.
İşlemci: i5 6500.
RAM: 8 GB.

HDMI - VGA dönüştürücü kullanıyorum acaba ondamı sorun tam anlamış değilim fakat eski ekran kartımdan DVI - VGA kullanıyordum onda da aynı sorun çıktığından arızalı sanıp sattım.

HDMI - VGA dönüştürücü kullanıyorum acaba ondamı sorun tam anlamış değilim fakat eski ekran kartımdan DVI - VGA kullanıyordum onda da aynı sorun çıktığından arızalı sanıp sattım.
Dönüştürücünüzde sorun olabilir. Mümkünse farklı sistemde veya farklı dönüştürücüde deneyin.

Ama dediğim gibi 2 ayrı ekran kartı ve 2 ayrı dönüştürücüde denedim 2 parçada sorunlu olamaz diye düşünüyorum.
Dönüştürücünüzde sorun olabilir. Mümkünse farklı sistemde veya farklı dönüştürücüde deneyin.

Bu şekilde

Dosya Ekleri

• 1657746449621.jpg
    1657746449621.jpg
    71,8 KB · Görüntüleme: 11
Ama dediğim gibi 2 ayrı ekran kartı ve 2 ayrı dönüştürücüde denedim 2 parçada sorunlu olamaz diye düşünüyorum.

Bu şekilde
HDMI portunu ekran kartına takıyorsunuz değil mi? Öyle yapıyorsanız çalışması lazım aslında. Ekran kartı Driver'ları da sıkıntısızsa ya monitörde problem var ya da Anakartın GPU soketinde sıkıntı var. Biraz basit bir şey söyleyeceğim ama monitörde 1den fazla yuva varsa monitör ayarlarından Input'u değiştirdiniz mi?

Ekran kartının sürücülerini kurmadım daha monitör eski bir Casper'in monitörü herhangi ayarıyla oynamadım ve şunu da söyleyeyim ilk ekran kartımda yaşadığım zaman PC başında değildim gidip geldiğimde siyah ekranla karşılaşmıştım ve reset attığımda gelmemişti ekran aynı şekilde.

HDMI portuna takıyorum evet ekran kartının.

Henüz çözüm bulunamadı.

HDMI - VGA dönüştürücüyü televizyona taktığımda televizyondada görüntü gelmedi DVI - VGA aldım bunda da görüntü gelmiyor dönüştürücü vermiyor büyük ihtimalle ne yapmalıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı