RX550 vs GT 1030 vs GTX 750 Ti

WellGöz

Hectopat
Daha fazla  
Sistem yükseltmeye çalışıyorum. Xeon E5450 ya da Core2Quad Q9650 yanına başlıkta yazdığım 3 ekran kartından birini almayı düşünüyorum. Bulduğum en ucuz RX 550 1300 TL civarlarındaydı. GTX 750 Ti da aynı şekilde. Ama GT 1030'a baktığımda fansız modellerinin(MSI)800, fanlı modellerinin(Sapphire)900 TL civarında olduğunu gördüm. Ve kartların aralarındaki az performans farkından dolayı GT 1030 bayağı uygun göründü gözüme. Ama bazı yerlerde ekran kartı fiyatlarının daha düşebileceği yazıyordu. Sizce daha beklenir mi ya da şimdi alınır mı?

750 Ti aralarında en güçlüsü. RX 550 ve 1030 arasında çok fazla performans farkı yok, ikisinden birini alacaksanız 1030 alın.
Ayrıca daha ucuz 750 Ti kartlar da var.

Sistem yükseltmeye çalışıyorum. Xeon E5450 ya da Core2Quad Q9650 yanına başlıkta yazdığım 3 ekran kartından birini almayı düşünüyorum. Bulduğum en ucuz RX 550 1300 TL civarlarındaydı. GTX 750 Ti da aynı şekilde. Ama GT 1030'a baktığımda fansız modellerinin(MSI)800, fanlı modellerinin(Sapphire)900 TL civarında olduğunu gördüm. Ve kartların aralarındaki az performans farkından dolayı GT 1030 bayağı uygun göründü gözüme. Ama bazı yerlerde ekran kartı fiyatlarının daha düşebileceği yazıyordu. Sizce daha beklenir mi ya da şimdi alınır mı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fansız, sabit soğutmalı kartlardan uzak durun, bunlarla oyun oynayamazsınız. Bu GPU'lar içinde en iyisi GTX 750 Ti.

Ayrıca TCMB faiz arttırmadığı, dolar endeksi düşmediği veya kripto para madenciliğine talep azalmadığı sürece. Ekran kartlarının, en azından TR için fiyatları artmaya devam edecek.

750 Ti aralarında en güçlüsü. RX 550 ve 1030 arasında çok fazla performans farkı yok, ikisinden birini alacaksanız 1030 alın.
Ayrıca daha ucuz 750 Ti kartlar da var.

2.el almayı düşünmüyorum.

Fansız, sabit soğutmalı kartlardan uzak durun, bunlarla oyun oynayamazsınız. Bu GPU'lar içinde en iyisi GTX 750 Ti.

Bu yüzden ucuzlaması için beklemeli miyim diye düşünüyorum. Çünkü 5-10 FPS için ekstra 500 TL vermek saçma olur bence.
Ayrıca tcmb faiz arttırmadığı, dolar endeksi düşmediği veya kripto para madenciliğine talep azalmadığı sürece. Ekran kartlarının, en azından TR için fiyatları artmaya devam edecek.

Ethereum 2.0 güncellemesi ile birlikte fiyatların düşeceğini duydum.

Geri
Yukarı