RX550 vs GTX750 Ti

slayerwqw

Hectopat
Çok kararsız kaldım RX550 1100TL.
GTX750 Ti 800 TL.
AMD FSR desteği yüzünden ve 750 Ti de kutusu faturası olmaması nedeniyle biraz RX550'e daha yakınım gibi sizce hangisini almalıyım?

@6nowtk
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Daha iyi değil, hatta RX 550 çoğu oyunda 2-3 FPS fazla veriyor.
userbenchmarktan bakmistim baya bir sira önde fps testine bakmadim.

@6nowtk User benchmark sitesi çoğu zaman aşırı yanlış sonuçlar gösteriyor. Bir ekran kartı sırf çok daha fazla satılmış diye (şu anda modelleri sallayacağım, ciddiye almayın isimleri.) mesela RX 480'i GT 730'dan sadece %20 daha iyi gösteriyor çünkü GT 730 ondan 10 kat daha fazla satılmış mesela.

Tavsiyem öyle sitelere çok bakmamanız. Bir ekran kartını mı merak ettiniz? YouTube'a örneğin "GTX 650 game performance 2022" yazın.

Beni de biraz orası yanılttı.

Ekran kartlari markasi nedir?

@6nowtk User benchmark sitesi çoğu zaman aşırı yanlış sonuçlar gösteriyor. Bir ekran kartı sırf çok daha fazla satılmış diye (şu anda modelleri sallayacağım, ciddiye almayın isimleri.) Mesela RX 480'i GT 730'dan sadece %20 daha iyi gösteriyor çünkü GT 730 ondan 10 kat daha fazla satılmış mesela.

Tavsiyem öyle sitelere çok bakmamanız. Bir ekran kartını mı merak ettiniz? YouTube'a örneğin "GTX 650 Game performance 2022" yazın.

Öyle oldugunu bilmiyordum altta performansta yüzde kac olarak gectigini soyluyor ya oraya bakmistim

Yeni konular

Geri
Yukarı