RX550 vs RX470 sistemde oyun performansı

fatogg001

Picopat
Daha fazla  
Genellikle FiveM ETS 2 vb oyunlar oynayacagim.

-RX550'li sistemi 3500. Diger sistemi 5000 bine.

Hangi sistem oyunalrda daha iyi performans verir? Sizce hangi sistemi almalıyım?

IMG_20240524_222101.jpg

IMG_20240524_222046.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Genellikle FiveM ETS 2 vb oyunlar oynayacagim.

-RX550'li sistemi 3500. diger sistemi 5000 bine.

Hangi sistem oyunalrda daha iyi performans verir? Sizce hangi sistemi almalıyım?

Eki Görüntüle 2203661
Eki Görüntüle 2203662

Fiyatlar fazla bence ben 2K ya i5 2400 + GTX 750 +12 GB DDR3 RAM + 400W ASUS PSU. Kasanın kozmetik leş yalan söylemiyim elimde olan bir 160GB HDD'yi kullandım SSD'ye para gitmesin diye. Sen de bu tarz bir şey lazımsa elle topla inan 2bine halledersin 1-2 hafta parça arayarak.

Son düzenleyen: Moderatör:
2side 5 para etmez APU toplayın
Düşük ayarlarda 1-2 ayarı kısıp oynanabilirde bu paralara değmez işi biliyosa sadece bu tarz ets tarzı oyunlar için 2-2.5k ya toplayabilir bir sistem.Apu ise eskisi kadar ucuz değil onun yerine idarelik ryzen 5 1-2.nesil + gtx1060 kullanılabilir.

parçalar biraz kötü ama rx 470 li kasaya bakabilirsin daha performanslı
Hocam o işlemci o ekran kartını besliyemez 6.nesil olduğuna bakmayım en az i5 4.nesil tarz bir işlemci lazım veya i3 8.nesil tarz bir işlemci ile halledilir.Hikayeli oyunda sıkıntı olmayabilirde e-spor oyunlarında işlemci yüklenildiğinde darboğaz olabilir.

Düşük ayarlarda 1-2 ayarı kısıp oynanabilirde bu paralara değmez işi biliyorsa sadece bu tarz ETS tarzı oyunlar için 2-2.5k ya toplayabilir bir sistem. APU ise eskisi kadar ucuz değil onun yerine idarelik Ryzen 5 1-2.nesil + GTX1060 kullanılabilir.

Hocam o işlemci o ekran kartını besliyemez 6.nesil olduğuna bakmayım en az i5 4.nesil tarz bir işlemci lazım veya i3 8.nesil tarz bir işlemci ile halledilir. Hikayeli oyunda sıkıntı olmayabilirde e-spor oyunlarında işlemci yüklenildiğinde darboğaz olabilir.

Hocam simdi RX 550'li sisteme baktim FiveM ixin gayet yeterli degerler veriliyor 60-70 FPS zaten bu sistemlerden bir beklentim yok. Toplayabiliyorsak APU sistem toplayaljm 5 k ya ikinci el parca bile olsa.

2side 5 para etmez APU toplayın
Peki buyrun beraber 5 kya ikinci el parcalarla toplayalim sistemden buyuk beklentim yok zaten.

Düşük ayarlarda 1-2 ayarı kısıp oynanabilirde bu paralara değmez işi biliyosa sadece bu tarz ets tarzı oyunlar için 2-2.5k ya toplayabilir bir sistem.Apu ise eskisi kadar ucuz değil onun yerine idarelik ryzen 5 1-2.nesil + gtx1060 kullanılabilir.

Hocam o işlemci o ekran kartını besliyemez 6.nesil olduğuna bakmayım en az i5 4.nesil tarz bir işlemci lazım veya i3 8.nesil tarz bir işlemci ile halledilir.Hikayeli oyunda sıkıntı olmayabilirde e-spor oyunlarında işlemci yüklenildiğinde darboğaz olabilir.
yok knk diğerine göre dedim tabi ama ikiside kötü

Fiyatlar fazla bence ben 2K ya i5 2400 + GTX 750 +12 GB DDR3 RAM + 400W ASUS PSU. Kasanın kozmetik leş yalan söyle miyim elimde olan bir 160GB HDD'yi kullandım SSD'ye para gitmesin diye. Sen de bu tarz bir şey lazımsa elle topla inan 2bine halledersin 1-2 hafta parça arayarak.

Hocam zaten adamla 3500 diye konustuk RX 550 ile.
Benim anlamadıgım RX550 ekran kartimi kotu kalıyor. Yoksa işlemcimi. Ben biraz daha indirir 3000 yaparim elimde 2K bütçe daha kalıyor islemci falan alabilirim anakartin destekledigi bir model varsa.

Hocam zaten adamla 3500 diye konustuk RX 550 ile.
Benim anlamadıgım RX550 ekran kartimi kotu kalıyor. Yoksa işlemcimi. Ben biraz daha indirir 3000 yaparim elimde 2K bütçe daha kalıyor islemci falan alabilirim anakartin destekledigi bir model varsa.

RX550 kötü :( işlemcisi diğerine göre az farkla performanslı ama eski

Yeni konular

Geri
Yukarı