RX550 vs. RX560

Bütçe
5000
Peki.

Bütçem 5000 TL, şu an araştırıyorum. Bütçeme en uygun sistemi bulmaya çalışıyorum yazdığım sistemler bütçemi biraz aşıyor doğrusu. Ama değecek bir sistem bulabilirsem bütçeyi zorlayıp biraz daha üstüne koyabilirim. ya da bütçeyi zorlamadan 4300GE APU sistem toplama düşüncem de var kararsızım.

4650GE arkadaşında dediği gibi RX550 gücünde. Yanına RX560 veya RX570 takarsın en kötü.

APU toplayın 4650G ile sonrasında 1650 veya üstü bir ekran kartı takarsın.
Ve RX 550 ile aynı güçte 4650G.
4650G piyasa da yok şuan hocam. Stoklar tükenmiş durumda sanırım. Hiç bir sitede göremiyorum.
4650GE arkadaşında dediği gibi RX550 gücünde. Yanına RX560 veya RX570 takarsın en kötü.
4650G tükenmiş durumda hocam hiç bir sitede satışı yok şuan.

4650G piyasa da yok şu an hocam. Stoklar tükenmiş durumda sanırım. Hiçbir sitede göremiyorum.

4650G tükenmiş durumda hocam hiçbir sitede satışı yok şu an.

Hocam bütçeniz 5000TL ise şöyle bir hazır sistem var.
Birkaç eksiği var ama bakın bir.

Kasa idare eder hava akışı çok iyi değil ama.
İşlemcisi R5 1600 AF iyi.
RAM tek kanal 8 ileride ona+8 daha eklersiniz.
Ekran kartı RX560 RDR2 GTA 5 gibi oyunları rahatlıkla oynatır.
SSD 480GB fakat kronik sorunlu olduğu söyleniyor şans işi.
PSU 500W yeterli.

6 ay önce konu açtığım zaman bana bunu demişlerdi.
Ekran kartını 6 ay sonra 700TL zarar ile aldım.
Teşekkürler.

Vallahi hocam 1650 Super ilk çıktığında 1800-2000 bandında çıkmıştı. RX 550 gibi çöp bir karta 2000 lira para ödemek için can atan birisi varsa buyursun alsın ne diyeyim.
Mantık çerçevesinde öneride bulunuyoruz. Yardımcı oluyoruz. Karar verme yetkisi yardım isteyen kişidedir yine de.
RX 550 ve 560 Kas gücü zayıf APU işlemci ayarında kartlardır. Sırf sahip olabilmek adına paranızı çöpe atmayın şu ekonomide.
Xbox Series S alın klavye mouse desteği var. Bağlayın monitöre mis gibi oynayın.

Hocam bütçeniz 5000TL ise şöyle bir hazır sistem var.
Birkaç eksiği var ama bakın bir.

Kasa idare eder hava akışı çok iyi değil ama.
İşlemcisi R5 1600 AF iyi.
RAM tek kanal 8 ileride ona+8 daha eklersiniz.
Ekran kartı RX560 RDR2 GTA 5 gibi oyunları rahatlıkla oynatır.
SSD 480GB fakat kronik sorunlu olduğu söyleniyor şans işi.
PSU 500W yeterli.
Hazır sistemlerde ucuz olsun diye işlemci ve ekran kartı dışındaki her şeyi en kalitesiz ve ucuz olanını takıyorlar. 2 gün sonra sorun yaşamak istemiyorum. Anakart ve psu ilk defa duyduğum markalar sizce sorun çıkartır mı ilerde.
Bu kartlara 2 bin Türk lirası gibi rakamlar verilmez.
1. Seçenek ya APU sistem toplayıp ekran kartı piyasasının normale dönmesini bekleyin
2.Seçenek ise 4 bin bandına Xbox series S alıp keyfine bakmak.
Bütçe olarakta apu sistem çok daha mantıklı. Aynı zamanda rx550 nin performansı çok iyi değil. Toplanabilecek düzgün bir apu sistem, rx550 ile aynı fps değerlerine ulaşabiliyor oyunlarda. Mantıklı olan o gibi geliyor.

Hazır sistemlerde ucuz olsun diye işlemci ve ekran kartı dışındaki her şeyi en kalitesiz ve ucuz olanını takıyorlar. 2 gün sonra sorun yaşamak istemiyorum. Anakart ve PSU ilk defa duyduğum markalar sizce sorun çıkartır mı ileride.

Colorful anakartlar gayet kaliteli bizzat kendim kullanıyorum.
Sadece Türkiye'de bilinirliği az.
SSD markasını bilmeyen zaten yoktur.
Aerocool da yine çokça tercih edilen bir marka.

Geri
Yukarı