RX560 4 GB ekran kartı için işlemci önerisi

@oebonur bütçen varsa anakart değiştirip güncel bir işlemciye geç, değiştiremiyorsan dediğim gibi İ5 3470 ve soğutucu bak, stok iş yapmıyor.
dedigim gibi i5 3330 işlemcisi fortnitede %100 kulanımda oldugu için
i5 4590 4. nesil bi işlemci düşünüyorum ama gene %100 kulanırsa işlemciyi boşa almış olucam
-
onun için bu forumu açtım fortnite kaldırıp ekrankartımıda %100 performanslı kulanıcak işlemci önerisi arıyorum
@oebonur bütçen varsa anakart değiştirip güncel bir işlemciye geç, değiştiremiyorsan dediğim gibi İ5 3470 ve soğutucu bak, stok iş yapmıyor.

dedigim gibi i5 3330 işlemcisi fortnitede %100 kulanımda oldugu için
i5 4590 4. nesil bi işlemci düşünüyorum ama gene %100 kulanırsa işlemciyi boşa almış olucam
-
onun için bu forumu açtım fortnite kaldırıp ekrankartımıda %100 performanslı kulanıcak işlemci önerisi arıyorum
O da olur, bütçe olmadığı için pek bir şey öneremiyorum.

Hala işlemci arıyor musun bilmiyorum ama eğer bakıyorsan en az 3. ve 4. nesil i7 işlemci bakman gerek. i5 3570 ile i5 6400 arasında %10 gibi çok az bir performans farkı var. Eski i5 işlemciler 4 çekirdek 4 izlek olarak çalışıyor eski i7 işlemciler 4 çekirdek 8 izlek olduğu için orada performans farkı daha yüksek.
Ek: Birde neden sistemini paylaşmadığını hala anlamış değilim elinde ne var ne yok bilsek yardım etmek kolaylaşacak. Bütçe mevzusu da ayrı bir mesele. Mesela 1800-2000 harcarım diyorsan yeni anakart + işlemci + 16 2x8 RAM alırsın o paraya mis gibi yeni ve daha iyi sitem kullanırsın.

Son düzenleme:
Hala işlemci arıyor musun bilmiyorum ama eğer bakıyorsan en az 3. ve 4. nesil i7 işlemci bakman gerek. i5 3570 ile i5 6400 arasında %10 gibi çok az bir performans farkı var. Eski i5 işlemciler 4 çekirdek 4 izlek olarak çalışıyor eski i7 işlemciler 4 çekirdek 8 izlek olduğu için orada performans farkı daha yüksek.
Ek: Bir de neden sistemini paylaşmadığını hala anlamış değilim elinde ne var ne yok bilsek yardım etmek kolaylaşacak. Bütçe mevzusu da ayrı bir mesele. Mesela 1800-2000 harcarım diyorsan yeni anakart + işlemci + 16 2x8 RAM alırsın o paraya mis gibi yeni ve daha iyi sitem kullanırsın.

2bin TL bin TL bile harcamak istemiyorum en düşük bütceye işlemci istiyorum ama ekran kartını besleyip oyunu rahat oynata bilecek bir işlemci i7 3. nesil demişsiniz ona bir bakacağım 500 600 TL bir işlemci olarak düşünüyorum
16 GB 1600MHz RAM
RX560 4 GB
1155P'in anakart.
2bin TL bin TL bile harcamak istemiyorum en düşük bütceye işlemci istiyorum ama ekran kartını besleyip oyunu rahat oynata bilecek bir işlemci i7 3. nesil demişsiniz ona bir bakacağım 500 600 TL bir işlemci olarak düşünüyorum
16 GB 1600MHz RAM
RX560 4 GB
1155P'in anakart.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
işlemci %100 kulanımı gözükmekte ilerideki sahnelerdede farklı olarak işlemci kulanımı değişiyor anlık droplar gözlenebiliyor

Son düzenleme:
Yok analatamıyorsun. Sipariş verir gibi öneri istersen ciddiye alamayız seni. Milletin işi gücü var ergen triplerine ve siparişine falan vakit ayrıamaz hani. "Öyle bir işlemci istiyorum ki tam performans kullansın." "Bütçe vermeme gerek yok. Soketim eski."
:)
kısa öz olarak rx560 4gb ekrankartı var hem besleyip hemde oyunlarda kasma yaratmıcak bi işlemci düşünüyorum 3. 4. nesil işlemci gerekiyor

Geri
Yukarı