RX560 CF İçin Uygun Fiyatlı Anakart - İşlemci - RAM Önerisi

ONUR0301

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben RX560 4G Gigabyte sipariş ettim ve planlarıma göre bunları CF yapacağım Haziran ayında. 1. sorum bu kartları CF yapsam sıkıntı olur mu ve performansı nasıl olur? CF yapmak için anakart ve işlemci değiştirmek zorundayım ama ben işlemcimden memmunum. i7 2600 işlemcim, anakartım CF için bayağı eski. Haziran Temmuz aylarında 1 ekran kartı, 1 işlemci, 1 RAM alacağım. Maalesef ki anakart yüzünden işlemcide değiştirmek zorundayım. Arkadaşlar bana RX560 4G'lerimi CF yapabilecek bir ucuz ama güzel anakart - işlemci - RAM kombinasyonu söyler misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ben RX560 4G Gigabyte sipariş ettim ve planlarıma göre bunları CF yapacağım Haziran ayında. 1. sorum bu kartları CF yapsam sıkıntı olur mu ve performansı nasıl olur? CF yapmak için anakart ve işlemci değiştirmek zorundayım ama ben işlemcimden memmunum. i7 2600 işlemcim, anakartım CF için bayağı eski. Haziran Temmuz aylarında 1 ekran kartı, 1 işlemci, 1 RAM alacağım. Maalesef ki anakart yüzünden işlemcide değiştirmek zorundayım. Arkadaşlar bana RX560 4G'lerimi CF yapabilecek bir ucuz ama güzel anakart - işlemci - RAM kombinasyonu söyler misiniz?
CF fikrini sana kim vermişse onu bir güzel patakla. Bizler CF ya da SLI'yi ya Mining ya da çok güçlü kartlarla daha fazla performans almak için yaparız. RX 560'la CF yapılmaz. Diyelim ki yaptın. Çoğu uygulamada performans'ın % 50- 60 artar. Kimi uygulamalarda CF'yi tanımaz. Tek kart performansı alırsın. Özellikle oyunlarda durum böyle maalesef.

CF destekleyen bazı oyunlarda RX 560-460 CF olarak RX 470'i geçebiliyor ama sadece bir kaç oyunda bu böyle. Macera aramaya gerek yok. Anakart vs. ile de uğraşmak yerine GTX 1050 Ti ve üzeri bir kart alın o bütçe ile.

CF fikrini sana kim vermişse onu bir güzel patakla. Bizler CF ya da SLI'yi ya Mining ya da çok güçlü kartlarla daha fazla performans almak için yaparız. RX 560'la CF yapılmaz. Diyelim ki yaptın. Çoğu uygulamada performans'ın % 50- 60 artar. Kimi uygulamalarda CF'yi tanımaz. Tek kart performansı alırsın. Özellikle oyunlarda durum böyle maalesef.
Ya reis şöyle bi durum var ben aslında rx480 yada rx470 alacaktım baktım stok yok ne yapayım dedim rx560 ne güne duruyor hem uygun fiyatlı hemde cf yapınca rx470 kuvvetine ulaşıyor dedim ucuza hemde beklemek zorunda kalmıyorum . Bunun için böyle bir çözüm buldum sence nasıl olmuş . Ayrıca o kadar fazla bütçeli bir ekran kartı alacak durumum yok . Zaten eski bir anakart a ve ekran kartına sahibim bunları elime para geçtikçe kademe kademe güncelliyorum .

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı