Çözüldü RX560 GPU 0'a düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

semihsonmezz

Femtopat
Daha fazla  
1 hafta önce kadar ASUS RX560 4 GB bir ekran kartı aldım. GPU kullanımım oyunda veya boştayken fark etmeksizin 0'a düşüyor. Aniden 100'e yükseliyor ve tekrar düşüyor, önceki dandik ekran kartımla aldıgım sabit FPS'i su anda alamıyorum. Önceden 150-200 aldıgım FPS'ler 50-60'lara düştü. Yazılımsal mı donanımsal mı oldugunu anlamam için yardımcı olur musunuz?
Corsair 8 GB 2400 MHz RAM.
Gigabyte GA-B250M-DS3h
240 GB SSD 1TB HDD.
Intel Pentium G4560 işlemci.
Darboğaz yapıyor olabilir derseniz hiçbir oyunda işlemci %100 olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciniz ekran kartınızı besleyemiyor olabilir grafikleri yükseltin eğer FPS artıyorsa o zaman besleyemiyor demektir.

1 hafta önce kadar ASUS RX560 4 GB bir ekran kartı aldım. GPU kullanımım oyunda veya boştayken fark etmeksizin 0'a düşüyor. Aniden 100'e yükseliyor ve tekrar düşüyor, önceki dandik ekran kartımla aldıgım sabit FPS'i su anda alamıyorum. Önceden 150-200 aldıgım FPS'ler 50-60'lara düştü. Yazılımsal mı donanımsal mı oldugunu anlamam için yardımcı olur musunuz?
Corsair 8 GB 2400 MHz RAM.
Gigabyte GA-B250M-DS3h
240 GB SSD 1TB HDD.
Intel Pentium G4560 işlemci.
Darboğaz yapıyor olabilir derseniz hiçbir oyunda işlemci %100 olmadı.

O işlemci o ekran kartına darboğaz yapmaz. Bence sorun ekran kartı sürücünüzde. Bu yüzden DDU ile sürücüleri silip en güncel sürücüyü tekrar kurmanızı isteyeceğim.

En kolay deneyebileceğim oyun LoL'du en yuksetete aynı FPS veriyor en düşüktete 3 tane screenshout bırakacağım değerlerim sol tarafta yazıyor. @as_not_found
Ben ekran kartını alınca neler yapılır diye bir araştırma yaptım format gerekmez dediler genede kendim bir format attım yani 1 hafta önce driverları güncelledim yine de dediğinizi deneyeceğim @Yusuf6376
sürücüm güncel ama durum hala aynı
benim hataya benzer araştırmalar yaptığımda ramden kaynaklı sorun olabileceğini yazmışlar eğer donanımsal birşeyse alıp düzeltmek istiyorum sıkıldım artık yazılımsal ise çok bir bilgim yok birde lol de 100 küsür fps veriyor fakat 2 saat oynadıktan sonra 50-60 ları buluyor ama sıcaklık değerleri normal oluyor

Dosya Ekleri

• InkedAdsız_LI.jpg
    InkedAdsız_LI.jpg
    265,3 KB · Görüntüleme: 26
  • Inkedasdasdasda_LI.jpg
    Inkedasdasdasda_LI.jpg
    236,9 KB · Görüntüleme: 31
  • Inkedasdasdasdasdasd_LI.jpg
    Inkedasdasdasdasdasd_LI.jpg
    267,2 KB · Görüntüleme: 22
  • resim_2021-02-23_150645.png
    resim_2021-02-23_150645.png
    691,7 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
Grafikleri yükseğe çektiniz mi?

Monitörü anakarta değilde GPU'ya taktığınızdan emin misiniz?

GPU'yu stress testine sokun derim hayla %0 ise bir sorun var demektir.

Geri
Yukarı