Çözüldü RX560 ve R5 1600 AF sistem ile 20 dakika RDR2 oynandıktan sonra ekranda bozulma oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

B.c.p.58

Hectopat
AMD Ryzen 5 1600 AF.
16 GB 3000MHz RAM.
Sapphire RX560 ekran kartı.
WD 500GB HDD.
Adata 120GB SSD.
650W Zalman PSU.
MSI A320 vh Pro Plus anakart.
RDR 2 oynarken 20dk sonra olay bu şekilde oluyor. Kartta ısınma vs yok. Sorunun kaynagı nereden olabilir?

848b51eb-5fbf-4603-a5bc-844202fa6dab.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartında veya görüntü kablosunda sıkıntı var. Baska bir kabloyla dene yine aynı sorun varsa reballing icin fiyat al.

Yaptırmak için fiyat almamda sorunun nereden kaynaklı oldugunu çözemedim.

Ekran kartı, monitör ya da kablo. Katil üçünden biri. Önce kablo değiş, sonra kasayı TV'ye falan bağla öyle dene. İki türlü de sorun devam ediyorsa katil kart.

Eski kartımda böyle bir sorun yoktu 3 sene önce 2.elden almıstım ilk aldıgımda kapanmalar falan oluyordu windowsda takılmalar oluyor bugün SSD ve ekran kartı alacağım öyle deneyeceğim monitörden kaynaklı oldugunu TV yönetimi ile anlayabilir miyim ki.

Görüntü kesilmiyor anıden kesiliyor açılıyor kapanıyor adrenalin sürücüsünü siliyor baştan yüklüyorum.

Yaptırmak için fiyat almamda sorunun nereden kaynaklı oldugunu çözemedim.

Eski kartımda böyle bir sorun yoktu 3 sene önce 2.elden almıstım ilk aldıgımda kapanmalar falan oluyordu windowsda takılmalar oluyor bugün SSD ve ekran kartı alacağım öyle deneyeceğim monitörden kaynaklı oldugunu TV yönetimi ile anlayabilir miyim ki.

Görüntü kesilmiyor anıden kesiliyor açılıyor kapanıyor adrenalin sürücüsünü siliyor baştan yüklüyorum.

Ekran kartını baska bir goruntu cihazına baglayıp aynı sorunu yasayıp yasamadıgına bakmalısın oncelikle. Bunun sebebi monitöründe sıkıntı olup olmadıgını anlamak icin. Eger sıkıntı devam ediyorsa ekran kartının BGA toplarının degismesi gerekmekte ve bu olaya reballing deniyor.

Ekran kartını baska bir goruntu cihazına baglayıp aynı sorunu yasayıp yasamadıgına bakmalısın oncelikle. Bunun sebebi monitöründe sıkıntı olup olmadıgını anlamak icin. Eger sıkıntı devam ediyorsa ekran kartının BGA toplarının degismesi gerekmekte ve bu olaya reballing deniyor.

Yeni ekran kartı aldım teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı