RX560 WattMan hatası

The_Hunter

Femtopat
Daha fazla  
Yaklaşık 1 hafta önce Sapphire RX560 4 GB ekran kartı aldım. Kart oyunlarda 5-10 dakika oynadıktan sonra siyah ekran veriyordu. Bilgisayarı kapatıp açtığımda ise sağ altta WattMan hatasını veriyordu. Sorunu çözmek için her şeyi denedim ancak bir etkisi olmadı. DDU ile tüm Driver'ları kaldırdım, Windows'u güncelledim, format attım hala aynı hatayı veriyordu. Sonra GPU'nun maksimum frekansını -11'e aldım sorun daha az yaşanmaya başladı. Ancak bunu yapınca ekran kartının performansı düştü. Kart fabrika çıkışlı O.C'li. Acaba sorun voltajdan mı kaynaklı? Çünkü frekansı düşürünce sorun azaldı.

Sistem özellikerim:

Sapphire RX560 4 GB ekran kartı.
Ryzen 3 1200 işlemci.
ASRock B450M anakart.
Corsair Vengeance 16 GB 3000MHz RAM.
High Power 500W 80+ güç kaynağı.

Son düzenleyen: Moderatör:
-11 frekans pek farketmez hata almayana kadar düşürmeye devam edin. Hata RX serisinin dengesiz bir şekilde OC yapılmasından kaynaklı çıkıyor. Recep Baltaş'ın bir yorumunda okumuştum.

Ben 2019 Haziran'dan beri RX570 kullanıyordum ve ilk bir ay canımı sıktı WattMan hataları. Sonra bir sürücü geldi ve sorunlarımı ortadan kaldırdı. Ondan sonra gelen tüm recommend sürücüler de aynı şekilde hiç problem çıkartmadılar. Fazla OC yüzünden olduğu doğru ama sürücü de önemli bu WattMan hatalarında. DDU kullanıp şu sürücüyü yükleyin:
1609086411523.png

Ben 2019 Haziran'dan beri RX570 kullanıyordum ve ilk bir ay canımı sıktı WattMan hataları. Sonra bir sürücü geldi ve sorunlarımı ortadan kaldırdı. Ondan sonra gelen tüm recommend sürücüler de aynı şekilde hiç problem çıkartmadılar. Fazla OC yüzünden olduğu doğru ama sürücü de önemli bu WattMan hatalarında. DDU kullanıp şu sürücüyü yükleyin:
Eki Görüntüle 803578
Maalesef hala aynı hatayı veriyor.😔

Geri
Yukarı