RX 560 Sapphire WattMan hatası

Daha fazla  
RAM
8 GB Kingston 1600 MHZ
Ekran kartı
RX 560 4 GB
Anakart
Asus H310 M
İşlemci
İ3 8100 4 Çekirdek 3.6 GHZ
Artık oturup hüngür hüngür ağlıyacağım canıma tak etti RX 560 4 GB OC'siz ekran kartına sahibim ekran kartını ilk aldığımda hiçbir sıkıntı yoktu ve büyük bir hevesle taktım (ekran kartını alalı 1 sene civarı oluyor) ve direk GTA 5'e girdim 70 FPS'lerde çok rahat akıcı bir şekilde oynuyorum günlerce haftalarca bilgisayarın başından kalkmadım. Bir gün gene açtım bilgisayarı GTA 5'e girdim 5-10 dk oldu olmadı görüntü gitti yerine gri bir ekran geldi ve arkadan basslı bir şekilde cızırtı sesi geliyor. Allah Allah dedim ne oldu bilgisayara res attım ve tekrar girdim bu sefer 2 dk geçti gene oldu 2-3 kez denedim bazen süreler değişiyor ama sonuç hep aynı. Dedim bari ETS 2 girip oynayayım onda da aynı sonuç. Aylarca doğru dürüst oyun oynayamadım forumlara baktım Radeon yazılımı üzerinden karta downclock yap dediler yaptım girdim GTA 5'e bir 15-20 dk oynadım dedim galiba düzeldi ama 15-20 dk sonra gene aynısı oldu bilgisayara res attım ve tekrar açtığımda sağ altta AMD WattMan hatası yüzünden ayarları sıfırladı gibi bir hata verdi. Valorant CS:GO gibi tek tük oyunlarda çok nadiren oluyor. Forumlarda ne dedilerse yaptım yazılımsal olarak ama sorunun donanım kaynaklı olduğunda kararlıyım. Ekran kartını söktüm işlemciyle açtım bilgisayarı (işlemci i3-8100 dahili ekran kartı var UHD Graphics 630) ETS 2'ye girdim saatlerce oynadım hiçbir sıkıntı yok, ekran kartına geçince aynı sorun oluyor. 2-3 tane bilgisayarcıya gittim kimi RAM'den kaynaklı dedi gittim RAM aldım monitör değiştim termal macun yenilettim, bakım yaptırdım şu chiplere ısı veriyolarmış ondan yaptılar sonuç gene aynı. Düşük grafikli oyunlarda bir problem yok mesela business Tour'da saatlerce oynuyorum ama mon bazou oynuyorum (my car summer gibi bir oyun) gri bir ekran gelip arkadan yüksek basslı bir cızırtı sesi gelmiyor, ekran siyah oluyor ve arkadan çok az bir cızırtı sesi geliyor. Umarım sıkıntımı anlatabildim yalvarırım şu sorunumu çözün şu günlerde bilgisayar toplamak da çok maliyetli olmuş 1.000'TL'ye aldığım ekran kartı şu an 4.500 - 5.000 TL.

RX 5600XT bende de oluyor son zamanlarda siyah ekrana düşmeye başladı bundan once siyah ekrana değil de WattMan verip masaüstüne atıyordu şimdi masaüstüne atmak yerine direkt siyah ekran düşüyor. Bende satıp NVIDIA geçmek istiyorum ancak üzerinde ekleyecek bütçem yok şu anlık ondan geçemiyorum.

Hocam bilgisayarı kilitleyen herhangi bir hata wattman hatasını tetikleyebiliyor, DDU ile driver silip farklı bir sürüm yüklemeyi denedin mi?
Denedim aynı problemi yaşamaya devam ediyorum.
RX 5600XT bende de oluyor son zamanlarda siyah ekrana düşmeye başladı bundan once siyah ekrana değil de WattMan verip masaüstüne atıyordu şimdi masaüstüne atmak yerine direkt siyah ekran düşüyor. Bende satıp NVIDIA geçmek istiyorum ancak üzerinde ekleyecek bütçem yok şu anlık ondan geçemiyorum.
WattMan verip masaüstüne atıyorsa çok ufak bir downclock yapmak senin sorununu çözer siyah ekran veriyorsa furmark da bi 10-15 dk kartı test et dereceler çok yükseğe çıkıyorsa ondan olabilir

Yeni konular

Geri
Yukarı