RX560X aygıt yöneticisinde gözükmüyor

Lethaldx

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, geçtiğimiz günlerde bilgisayarımı temizlemek amacıyla arka kısmından açtım. Temizledim ve kapattım.
Laptop kullanıcısıyım bu arada.
Acer Nitro 5 AN515-42 kullanıyorum.

Bilgisayarımı temizledikten sonra açtığımda aygıt yöneticisinde içerisinde harici olarak bulunan ekran kartının (rx 560X) olmadığını fark ettim.
Driverlarımı güncelledim sildim yükledim. Format attım, tekrar yükledim ama hiçbir şekilde çözüme ulaşamadım.
Aygıt yöneticisinde sadece ekran kartı olarak işlemcinin içerisine gömülmüş olan Vega 8 ekran kartı gözüküyor.
Gizli aygıtları göster dediğim de Microsoft Hyper v-video diye bir şey çıkıyor. Şeffaf biçimde ekran kartıma dair hiçbir şey çıkmıyor.

Arkadaşlar merhaba, geçtiğimiz günlerde bilgisayarımı temizlemek amacıyla arka kısmından açtım. Temizledim ve kapattım.
Laptop kullanıcısıyım bu arada.
Acer Nitro 5 AN515-42 kullanıyorum.

Bilgisayarımı temizledikten sonra açtığımda aygıt yöneticisinde içerisinde harici olarak bulunan ekran kartının (rx 560X) olmadığını fark ettim.
Driverlarımı güncelledim sildim yükledim. Format attım, tekrar yükledim ama hiçbir şekilde çözüme ulaşamadım.
Aygıt yöneticisinde sadece ekran kartı olarak işlemcinin içerisine gömülmüş olan Vega 8 ekran kartı gözüküyor.
Gizli aygıtları göster dediğim de Microsoft Hyper v-video diye bir şey çıkıyor. Şeffaf biçimde ekran kartıma dair hiçbir şey çıkmıyor.
Peki oyunlarda bir düşüş var mı?

Peki oyunlarda bir düşüş var mı?
Oyunlarda ciddi düşüş var ortalama 110-120 fps oynadığım oyun şuan bulanık ve 45-55 fps
Macun yenilerken GPU üstündeki devre bileşeni koparmadini değil mi?
Şöyle ki üstünde koparabileceğim çıkartabileceğim yerinden oynatabileceğim herhangi bir şey yok yani gpuyu hareket ettirmeye çalışsam çekiçle falan vurmam gerekiyor temizlemek için hafif peçete kullandım tozlar içinde fırçayla üstünden geçtim o kadar artı olarak termal macunu temizledim ama tekrardan sürmedim üstüne çalışmasını etkiler mi?

Oyunlarda ciddi düşüş var ortalama 110-120 FPS oynadığım oyun şu an bulanık ve 45-55 FPS.

Şöyle ki üstünde koparabileceğim çıkartabileceğim yerinden oynatabileceğim herhangi bir şey yok yani GPU'yu hareket ettirmeye çalışsam çekiçle falan vurmam gerekiyor temizlemek için hafif peçete kullandım tozlar içinde fırçayla üstünden geçtim o kadar artı olarak termal macunu temizledim ama tekrardan sürmedim üstüne çalışmasını etkiler mi?

Hocam macunu temizleyip neden macun sürmedeniz. Tekrar açın sürün ayrıca GPU'nun üzerinde yüzeye monte devre elemani oluyor pecete ile zorlarsaniz kopabilir dikkat edin.

Dosya Ekleri

• 20210122_100428.jpg
    20210122_100428.jpg
    107,4 KB · Görüntüleme: 28
Hocam tam üsten net bir resim atabilirsiniz? Fotoğrafta belli olmuyorda.
Tekrar sökmem gerekiyor şuan onun için müsait değilim ama müsait olduğumda atıcam başka tavsiyeniz var mı donanımsal mıdır sizce yazılımsal mıdır çünkü açıp temizleyene kadar hiçbir sorun yoktu temizleyip kapattım bozuldu yaptığım bir şeyden dolayı mıdır sizce
Hocam tam üsten net bir resim atabilirsiniz? Fotoğrafta belli olmuyorda.
Temizlerken statik elektriğe maruz kalmış olabilir mi?

Son düzenleme:
Tekrar sökmem gerekiyor şu an onun için müsait değilim ama müsait olduğumda atacağım başka tavsiyeniz var mı donanımsal mıdır sizce yazılımsal mıdır çünkü açıp temizleyene kadar hiçbir sorun yoktu temizleyip kapattım bozuldu yaptığım bir şeyden dolayı mıdır sizce.

Temizlerken statik elektriğe maruz kalmış olabilir mi?

Cihazi temizlerken pil sökülü müydü? Statik elektriğin yapıcağına sanmıyorum. Sadece harici GPU'da sıkıntı varsa donanimsal gibi geldi bana.

Yeni konular

Geri
Yukarı