RX560X laptopta fare hareket ettirildiğinde FPS düşmesi

atiince

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro 5; İşlemci: AMD APU İşlemci Ryzen 5 3550H ve AMD Vega 8, Ekran Kartı: AMD RX560X, RAM: 16GB, SSD: 250GB M.2, Samsung 860 EVO 1TB

PS5
Meslek
Uçak Teknisyeni
RAM
16GB CL17 2400MHz
SSD veya HDD modeli
Samsung EVO 860 SATA
Ekran kartı
RX560X
İşlemci
AMD Ryzen 5 3550H
ETS 2, War Thunder, Osu! Gibi çoğu oyunda mouse hareket ettirildiğinde ani düşmeler takılmalar meydana geliyor. Sorun GPU veya işlemci kaynaklı değil. Çünkü DualSense bağlayıp oyunlarda etrafa baktığımda aynı düşüşleri yaşamıyorum. Mouse driverını silip yükledim. Ne sebep olabilir bu düşüşlere?

Sistem özelliklerim: Acer Nitro 5 AN515-43
İşlemci: AMD Ryzen 5 3550H.
Ekran kartı: AMD RX560X.
RAM: 2x8 16 GB 2400 MHz.
Mouse: SteelSeries Rival 3

Aynı sorun bende vardı 150fps aldıgım oyundan 100fps almaya başladım mouse çevirdiğimde 60'a kadar düşüyordu. Bir hafta boyu böyle kullandım, kullanmadan önce sorun yoktu işlemci fanını tam oturtamamışım termal macun işlev görmüyordu. Fanı oturtuğum zaman sorun kalmadı 150fps alıyorum. İşlemci fanı çalışmıyor olabilir veya termal macun zamanı gelmiş.

Sıcaklık değerlerinizi oyun içinde atar mısınız?

Aynı sorun bende vardı 150fps aldıgım oyundan 100fps almaya başladım mouse çevirdiğimde 60'a kadar düşüyordu. Bir hafta boyu böyle kullandım, kullanmadan önce sorun yoktu işlemci fanını tam oturtamamışım termal macun işlev görmüyordu. Fanı oturtuğum zaman sorun kalmadı 150fps alıyorum. İşlemci fanı çalışmıyor olabilir veya termal macun zamanı gelmiş.

Sıcaklık değerlerinizi oyun içinde atar mısınız?
Yakın zamanda cihazın fanı ve termal macunu değişti. Belki oturtamamış olabilir bilgisayarcı sıcaklık değerlerinde ise işlemcim 70 derecelerde, GPU ise 89 sınırında dolaşıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı