RX570/580/590 vs R9 280X

Karahan4607

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben sistemimi yükseltiyorum herşeyi hallettim sadece ekran kartım kaldı.
Kendi bütçeme uygun olarak bulduğum kartlar ;
•RX 570 8GB 256 BİT
•RX 580 8GB 256 BİT
•R9 280x 3GB 384 BİT
•RX 590 8GB 256 BİT
ve bu bütçede kartlar tavsiyeniz nedir bunlardan hangisi ya da bunlardan başka hangi kartları alabilirim ?

İçlerinden en mantıklısı RX580 diye düşünüyorum kart çok güçlü bana kalırsa R5 3600 işlemci ile Forza 4 de Ultra ayarlarda 90-120 arası FPS alıyorum Valorant da 200 civarı gidip geliyor sorun varsa alabilirim.

Bu sıralamada net RX 590.
Fiyat aralığınız nedir?
Şuanda 2000 TL bütçem var. Sıfır almayacağım.

İçlerinden en mantıklısı RX580 diye düşünüyorum kart çok güçlü bana kalırsa R5 3600 işlemci ile Forza 4 de Ultra ayarlarda 90-120 arası FPS alıyorum Valorant da 200 civarı gidip geliyor sorun varsa alabilirim.
İşlemci olarak bende de şuan İ7 4790K var güzel performans vereceğini düşünüyorum. Çevremde yoğunluk rx 570 dediler anlamadım

Valorant’da fps 200 arası giderken görüntü ayarları yüksekte mi ?

Şu anda 2000 TL bütçem var. Sıfır almayacağım.

İşlemci olarak bende de şu an i7 4790K var güzel performans vereceğini düşünüyorum. Çevremde yoğunluk RX 570 dediler anlamadım.

Valorant'ta FPS 200 arası giderken görüntü ayarları yüksekte mi?

Valorant'ta yüksek grafik ayarları ile düşük grafik ayarlarında hiçbir şey değişmiyor neredeyse ki Valorant'ı zevk için oynamicaksan düşük grafiklerde oynaman gerekir ultrada çevre kalitesi arttığı için adamı göremezssin yapabilirsem YouTube'a link atıp gösteririm.

Şu anda 2000 TL bütçem var. Sıfır almayacağım.

İşlemci olarak bende de şu an i7 4790K var güzel performans vereceğini düşünüyorum. Çevremde yoğunluk RX 570 dediler anlamadım.

Valorant'ta FPS 200 arası giderken görüntü ayarları yüksekte mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Az önce çektim attım dostum
AMD'in kayıt programı ile aldım kayıtı RAM yetersiz olduğundan 70 FPS gibi bir şey oynattı sen videoda gördüğün FPS'ye 70 ekle düz mantık poligondaki botların hitboxu sayıldığı için normal oyundaki insanlar gibi FPS'ye etki ediyor ki orada 20-30 tane olacağını varsayarsak hiçbir oyunda bu kadar karakter olmiyacağına göre ultrada bile olsa 180-250 civarı oynarsın
Not: Aralarından en iyisi tabii ki RX590 ama F/P düşünürsek RX580 diyebilirim başka sorun varsa alırım.

Son düzenleme:
Valorant'ta yüksek grafik ayarları ile düşük grafik ayarlarında hiçbir şey değişmiyor neredeyse ki Valorant'ı zevk için oynamicaksan düşük grafiklerde oynaman gerekir ultrada çevre kalitesi arttığı için adamı göremezssin yapabilirsem YouTube'a link atıp gösteririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Az önce çektim attım dostum
AMD'in kayıt programı ile aldım kayıtı RAM yetersiz olduğundan 70 FPS gibi bir şey oynattı sen videoda gördüğün FPS'ye 70 ekle düz mantık poligondaki botların hitboxu sayıldığı için normal oyundaki insanlar gibi FPS'ye etki ediyor ki orada 20-30 tane olacağını varsayarsak hiçbir oyunda bu kadar karakter olmiyacağına göre ultrada bile olsa 180-250 civarı oynarsın
Not: Aralarından en iyisi tabii ki RX590 ama F/P düşünürsek RX580 diyebilirim başka sorun varsa alırım.
Hocam çok teşekkür ederim yardımın için ben RX 590 almaya çalışacağım olmazsa RX 580 alır yoluma bakarım. Tekrardan teşekkürler

R9 serisi kartlar elektrik faturasını hatrı sayılır derecede oynatır, RX 500 serisi daha makul fiyat farkı çok değil ise RX 590 alınabilir haricinde her üç karttan en uygun fiyatlısı hangisi ise gayet memnun eder, aralarında devasa performans farkları yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı