RX570 boşta 70 derece

Furkan Çal

Decapat
Daha fazla  
Sistem:
RX570 4 GB Gigabyte.
16 GB RAM Corsair.
600W PSU.
Ryzen 5 3600.
480 GB SSD.
MSI B450M anakart.
Arkadaşlar bir sorun var sanırım ve fanlardan biri dönmüyor + camı kaldırdığımda fanlardan birinin aşırı ısındığını fark ettim herhangi şekilde MSI Afterburner'ya da Radeon ayarlarından fanları açamıyorum boşta 70 derece alıyorum.

Ekran Alıntısı.JPG

boşta.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem:
RX570 4 GB Gigabyte.
16 GB RAM Corsair.
600W PSU.
Ryzen 5 3600.
480 GB SSD.
MSI B450M anakart.
Arkadaşlar bir sorun var sanırım ve fanlardan biri dönmüyor + camı kaldırdığımda fanlardan birinin aşırı ısındığını fark ettim herhangi şekilde MSI Afterburner'ya da Radeon ayarlarından fanları açamıyorum boşta 70 derece alıyorum.

Eki Görüntüle 870409

Eki Görüntüle 870411

Korsan oyunları bilgisayarınızda bulundurur musunuz indirir misiniz?

Fanlar dönmese bile boşta kendi kendine 68 70 olamaz. Virüs taraması yap. Sistemi sömüren bir şey çıkabilir. Fanların bu sıcaklıkta dönmemesi garip. Taramadan sonra driverları kaldırıp yeniden kurabilirsin. Kartı da çıkarıp fanı kontrol edersin. Olmazsa garantiye veya teknik servise böyle kullanılmaz giib.

VRAM saat hızının 1750 de çalışması da boşta ısıyı arttırıyor. Kaç Hz monitörünüz?
144 Hz ama nolursa UV yaptığım halde fanlarımda sorun oluyor
Korsan oyunları bilgisayarınızda bulundurur musunuz indirir misiniz?
Beamng drive var sadece
Fanlar dönmese bile boşta kendi kendine 68 70 olamaz. Virüs taraması yap. Sistemi sömüren bir şey çıkabilir. Fanların bu sıcaklıkta dönmemesi garip. Taramadan sonra driverları kaldırıp yeniden kurabilirsin. Kartı da çıkarıp fanı kontrol edersin. Olmazsa garantiye veya teknik servise böyle kullanılmaz giib.
Tamam öneri için teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı