RX570 ekran donuyor

Kadir Güvener

Kilopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar, yaklaşık 3-4 aydır DA-V3.5 sistemini kullanıyorum. Sadece CS:GO oynuyorum. Bilgisayarı yeni ya da ilk açtığımda oyuna girince birkaç dakika içinde oyun donuyor bilgisayar donup kalıyor. Görev yöneticisi veya başka bir şey açmama CS:GO izin vermiyor ve öylece kalıyor. Reset atmak zorunda kalıyorum. Bunun sebebini ekran kartının kendini adam akıllı soğutamadığına ve yeterince ısınınca kitlendiğine bağlıyorum. Kart kendini zorlamasın diye FPS'yi Max 220'ye çekiyorum. Sorunu bu şekilde hallediyorum. Fakat bu bir çözüm mü? Bana göre değil çünkü en düşük ayarlarda RX570'in 280-300 FPS'lere çıktığını biliyorum ve o rakamları görmek beni daha çok tatmin ediyor. Eğer adam akıllı çözüm bulamazsam kartı satıp NVIDIA tabanlı kart alacağım. Monitörüm G-Sync destekliyor. Benim için daha doğru seçim olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
CS'de işlemciye bağlı aldığın FPS, aldığın FPS normal. Donma sorununa gelecek olursak klasik Wattman hatası yiyorsun büyük ihtimalle. CS'de 300-400 FPS istiyorsanız Intel işlemci almanız lazım veya elinizdekine OC yapmanız lazım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı