RX570 Ekran Hz'si Yükselmiyor

thesergen

Hectopat
Yer
Aydın
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Daha öncesinde çinden çok uyguna aldığım GTX960 2GB ekran kartını kullanıyordum. Bu kartta ekranımın desteklediği 75 HZ'yi oyunlarda ve masaüstünde alabiliyordum fakat bu kart bana oyunlarda yetmemeye başladı. Dün bi tane bilgisayarcıdan RX570 Mining Edition Kart ile takas ettim üzerine de 300 TL para verdim fakat bu kartta sadece dvi cıkışı var. Bir ucu DVİ bir ucu HDMİ olan kablo ile görüntü aktarımını sağlıyorum performansı GTX960'a göre çok çok daha iyi fakat bu kart ile ekranımda ve oyunlarda 75 HZ seçeneğini alamıyorum. AMD kontrol panelindede en fazla 60 HZ gözüküyor bu konuda yardımınızı bekliyorum sizce kartta mı sorun var geri iade etmeli miyim yoksa mantıklı bi ticaret mi olmuş?

Özel çözünürlük oluştur kısmından, el ile Hertz girmeyi deneyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dostum o kart ile mining yapıldıysa kararsız çalışması normal bir şey mining yapılmış bir kartı neden alıyorsun ki.
Kendi kartımın kutusu faturası hiçbirşeyi olmadığı için satamıyordum zaten gtx960 da çok para etmiyor üzerine 300 TL verip 570 ile takas etmek çok mantıklı geldi bana çünkü 960 a göre çok daha üst düzey bi performans veriyor
Kartta sıkıntı yok. Kullandığınız kablo maksimum 60 Hz aktarabiliyor olabilir. İnternetten 75 Hz destekleyen bir kablo alın ve öyle deneyin.
Bende ondan şüphelendim aslında ama kartta sıkıntı olabileceğinden midem bulandı biraz. Peki dvi çıkıştan 75 hz alınabiliyor mu kimi sitelerde 60 üstü alınmaz yazıyor da

Merhaba arkadaşlar. Daha öncesinde çinden çok uyguna aldığım GTX960 2GB ekran kartını kullanıyordum. Bu kartta ekranımın desteklediği 75 HZ'yi oyunlarda ve masaüstünde alabiliyordum fakat bu kart bana oyunlarda yetmemeye başladı. Dün bi tane bilgisayarcıdan RX570 Mining Edition Kart ile takas ettim üzerine de 300 TL para verdim fakat bu kartta sadece dvi cıkışı var. Bir ucu DVİ bir ucu HDMİ olan kablo ile görüntü aktarımını sağlıyorum performansı GTX960'a göre çok çok daha iyi fakat bu kart ile ekranımda ve oyunlarda 75 HZ seçeneğini alamıyorum. AMD kontrol panelindede en fazla 60 HZ gözüküyor bu konuda yardımınızı bekliyorum sizce kartta mı sorun var geri iade etmeli miyim yoksa mantıklı bi ticaret mi olmuş?
Kullandığınız kablodan dolayı olmalı. DisplayPort kullanma şansınız varsa onla kullanmanızı tavsiye ederim.

Özel çözünürlük oluştur kısmından, el ile Hertz girmeyi deneyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunu denedim ama oradaki hz kısmına 75 yazınca monitörünüz desteklemiyor hatası alıyorum
Kullandığınız kablodan dolayı olmalı. DisplayPort kullanma şansınız varsa onla kullanmanızı tavsiye ederim.
Kartta sadece dvi çıkışı var maalesef

Yeni konular

Geri
Yukarı