RX570 ekran kartı kullanımı

alperencenikli

Kilopat
Daha fazla  
Öncellikle merhaba herhangi bir oyundayken ekran kartı kullanımımın çok değişken olduğunu fark ettim bu konuda bir bilgim yok ama bana yine de garip geldi. Aşağıya bıraktığım ekran görüntüsünde yüksek ayarlarda GTA 5 oynadım bir bilgisi olan yardım edebilir mi? Sistem özelliklerimi de aşağıya bırakıyorum.

*Ekran kartı: MSI Armor RX570 4 GB.
*Işlemci: Ryzen 5 1600X.
*RAM: Corsair 8 GB 3000MHz.
*PSU: 650W +80 Xigmatek.
*Anakart: MSI B450M PRO- M.2 V2.

Screenshot_443.png

Öncellikle merhaba herhangi bir oyundayken ekran kartı kullanımımın çok değişken olduğunu fark ettim bu konuda bir bilgim yok ama bana yine de garip geldi. Aşağıya bıraktığım ekran görüntüsünde yüksek ayarlarda GTA 5 oynadım bir bilgisi olan yardım edebilir mi? Sistem özelliklerimi de aşağıya bırakıyorum.

*Ekran kartı: MSI Armor RX570 4 GB.
*Işlemci: Ryzen 5 1600X.
*RAM: Corsair 8 GB 3000MHz.
*PSU: 650W +80 Xigmatek.
*Anakart: MSI B450M PRO- M.2 v2.

Eki Görüntüle 560596

Mümkünse bi 8 GB RAM daha ekleyin, Ultra'da 8 GB darboğaz oluşturabilir.

Sıcaklıklar nasıl? Ve drop yiyorsunuz değil mi?

GPU sıcaklığı maksimum 65i görüyor ve evet arada drop yiyorum ve üstüne bazen 75-80 FPS alıyorken birden 40 FPS'e düşüyor oyun ve bir süre o civardan yukarıyı görmüyor.

Mümkünse bi 8 GB RAM daha ekleyin, Ultra'da 8 GB darboğaz oluşturabilir.

Yakın zamanda üstüne eklemeyi düşünüyorum bu sorunumun çözümü olur mu? veya şu anki durumumla 4gblık ram alsam yine işimi görür mü?

Son düzenleme:
GPU sıcaklığı maksimum 65I görüyor ve evet arada drop yiyorum ve üstüne bazen 75-80 FPS alıyorken birden 40 FPS'e düşüyor oyun ve bir süre o civardan yukarıyı görmüyor.

Yakın zamanda üstüne eklemeyi düşünüyorum bu sorunumun çözümü olur mu? Veya şu anki durumumla 4 GB'lık RAM alsam yine işimi görür mü?

Mümkünse şu anki RAM ile aynı olsun. Ben çözüceğini düşünüyorum Dual Channel olduğu için epey performans artışı olur.

GPU sıcaklığı maksimum 65i görüyor ve evet arada drop yiyorum ve üstüne bazen 75-80 FPS alıyorken birden 40 FPS'e düşüyor oyun ve bir süre o civardan yukarıyı görmüyor.

Yakın zamanda üstüne eklemeyi düşünüyorum bu sorunumun çözümü olur mu? veya şu anki durumumla 4gblık ram alsam yine işimi görür mü?
Dostum kullandığın ramın aynısından bir tane daha alman 8 gb lık daha mantıklı olur 12 gb tam performans vermez imkanın var ise 16 yaparsan rahatlatabilirsin bilgisayarını.

Geri
Yukarı