RX570 ekran kartı oyun oynarken ekran kapanıyor ama kasa çalışıyor

dvrnklnc00

Femtopat
Daha fazla  
Ben bilgisayarı 3 hafta önce topladım ekran kartı ve işlemci dışında bütün parçalar sıfır. Konuda da belirtiğim gibi oyun oynarken bilgisayar kilitleniyor sonra ekran kapanıyor ve no signal yazısı çıkıyor ama kasa çalışıyor, klavye çalışmıyor. Ekran kartı 6 ve 8 pinli 2 girişi var her ikisini de kullanıyorum her ikisini kullanmam sıkıntı olur mu? Power 550 Watt 80+ yeterli midir ekran kartı için? Ve bu sorun yazılımsal mı donanımsal mı? Bir de son olarak ekran kartı slotunda 2 dişlide kararma var o neden öyle? Benden daha istediğiniz bir bilgi varsa söyleyin söyliyeyim yardımlarınızı bekliyorum.

Ben bilgisayarı 3 hafta önce topladım ekran kartı ve işlemci dışında bütün parçalar sıfır. Konuda da belirtiğim gibi oyun oynarken bilgisayar kilitleniyor sonra ekran kapanıyor ve no signal yazısı çıkıyor ama kasa çalışıyor, klavye çalışmıyor. Ekran kartı 6 ve 8 pinli 2 girişi var her ikisini de kullanıyorum her ikisini kullanmam sıkıntı olur mu? Power 550 Watt 80+ yeterli midir ekran kartı için? Ve bu sorun yazılımsal mı donanımsal mı? Bir de son olarak ekran kartı slotunda 2 dişlide kararma var o neden öyle? Benden daha istediğiniz bir bilgi varsa söyleyin söyliyeyim yardımlarınızı bekliyorum.

Ekran kartınız WattMan hatası veriyor bunun çözümü Radeon Software'den clock ayarlarından 100 MHz düşürmeniz lazım eğer olmazsa tekrar 100 MHz böyle kademe kademe test edeceksiniz.

DDU ile grafik sürücüsünü kaldırıp 20.9.1 kurun.
dediğiniz driverı yükledim ancak driver yüklenmiyordu bende internetten bakıncı atikmdag diye bir program sayesinde driver kuruldu bunu da belirtmek istedim
Ekran kartınız WattMan hatası veriyor bunun çözümü Radeon Software'den clock ayarlarından 100 MHz düşürmeniz lazım eğer olmazsa tekrar 100 MHz böyle kademe kademe test edeceksiniz.
deneyeceğim dönüş için teşekkürler
Meşhur WattMan hatası bende düzeltemedim gitti.
çözümü yok mu? sen araştırmışsındır ben bu hatayı ilk defa duyuyorum
peki bu wattman sorunu neyden kaynaklı yazılımsal mı donanımsal mı

Son düzenleme:
Dediğiniz driverı yükledim ancak driver yüklenmiyordu bende internetten bakıncı atikmdag diye bir program sayesinde driver kuruldu bunu da belirtmek istedim.

Deneyeceğim dönüş için teşekkürler.

Çözümü yok mu? Sen araştırmışsındır ben bu hatayı ilk defa duyuyorum.
Peki bu WattMan sorunu neden kaynaklı yazılımsal mı donanımsal mı?

Kesin bir çözümü yok herkes farklı şekillerde hatasını gider miş. Ve sanırsam hata yazılımsal dün bende bir ayar yaptım düzelirse size de haber vereceğim.

Öncelikle ekran karardıktan sonra anakart üzerinde herhangi bir kırmızı veya beyaz ışık var mı?
onu bilmiyorum kontrol etmem lazım
Kesin bir çözümü yok herkes farklı şekillerde hatasını gider miş. Ve sanırsam hata yazılımsal dün bende bir ayar yaptım düzelirse size de haber vereceğim.
anladım bilgilendirdiğiniz için sağolun

Geri
Yukarı