RX570 FIFA 23 kaldırır mı?

İşletim sistemi
Windows 10
Darboğazlık bir durum yok Fifa'nın genel FPS sorunu mevcut zaten.
Rx 570 testlerini YouTube'da izlersen 5600x ile 100ü geçkin FPS değerlerinin alındığı videoyu görürsün. Sonra darboğaz olduğunu anlarsın. Oyunda FPS sorunu yok. Sistem gereksinimleri çok yanıltıcı girilmiş. Düşük sistemlerde beklenen performans alınamıyor.

Belgeler >FIFA 23>fifasetup sağ tık düzenle yapın. Ardından ayarları ekteki şekilde düzeltin.

Dosya Ekleri

• fifaset.jpg
    fifaset.jpg
    10,8 KB · Görüntüleme: 92
FIFA 23'ün Steam'deki minimum sistem gereksinimlerini karşılayan bir bilgisayarım var. Benchmark sitesinden de test yaptım ve kaldırdığını gördüm. Fakat oyunu indirdiğimde olmaması gereken bir FPS sorunu yaşadım. Bazı videoları izledim fakat yaptırdığı ayarlar vs. önceden yaptığım şeylerdi zaten yardımcı olursanız sevinirim.

FIFA 23 de optimazasyon sorunu var ancak ona rağmen bende de RX 570 var 8 GB versiyonu, 60 FPS sabitleyip rahat oynayabiliyorum.

Bende sadece oyunun arayüzünde kariyer kısmında kadro yaparken veya Pro club da arayüz de kasmalar oluyor maça başlarken ki ara sahneler normalde kasmaması lazım FIFA 22 de çok iyiydi.

Rx 570 testlerini YouTube'da izlersen 5600x ile 100ü geçkin FPS değerlerinin alındığı videoyu görürsün. Sonra darboğaz olduğunu anlarsın. Oyunda FPS sorunu yok. Sistem gereksinimleri çok yanıltıcı girilmiş. Düşük sistemlerde beklenen performans alınamıyor.
Ne yani i3-8100 işlemcisi Rx570 ile darboğaz mı olacak ? Çok daha ileri seviye büyük oyunlarda olsa anlarım ama bu ikili darboğaz sıkıntısı yaratacak bir ikili değil. Ayrıca Fifa 23 kendim de oynuyorum ve FPS problemleri olduğunu biliyorum ki söylüyorum. Ben de mi darboğaz oluyorum o zaman ? RDR 2, Cyberpunk, Bannerlord, War Thunder oyunlarını aktif olarak oynuyorum ve ultrada oynamama rağmen bir problem yok ama Fifa 23 de darboğaz mı oluyorum yani ? Oyunda çok büyük optimizasyon sorunları var. Bazen 5 fps oynuyorum bazen 100.

Ne yani i3-8100 işlemcisi Rx570 ile darboğaz mı olacak ? Çok daha ileri seviye büyük oyunlarda olsa anlarım ama bu ikili darboğaz sıkıntısı yaratacak bir ikili değil. Ayrıca Fifa 23 kendim de oynuyorum ve FPS problemleri olduğunu biliyorum ki söylüyorum. Ben de mi darboğaz oluyorum o zaman ? RDR 2, Cyberpunk, Bannerlord, War Thunder oyunlarını aktif olarak oynuyorum ve ultrada oynamama rağmen bir problem yok ama Fifa 23 de darboğaz mı oluyorum yani ? Oyunda çok büyük optimizasyon sorunları var. Bazen 5 fps oynuyorum bazen 100.
Saydığın oyunların hiçbirisi FIFA 23'ten daha ağır oyunlar değil. FIFA 23'ü gözünüzde o kadar küçümsemişsiniz ki sorunun oyunda olduğuna kendinizi inandırmışsınız. Sorun oyunda olsa sistemi güçlü olan kullanıcılar da etkilenir ve şikayet ederdi. Aslında sadece 2 video izleyerek darboğaz yaptığını anlayabilirsiniz ama kendinizi oyunun bozuk olduğuna şartlandırmışsınız. Oyun sandığınızdan çok daha ağır bir oyun.

Bende i5 10400f, rx570 4 gb nitro ve 16 gb ram ile oynuyorum maç esnasında hiç sıkıntı yok fakat ara sahnelerde özellikle oyunculara yakın gösterim olan ara sahnelerde kasıyor. İşleme ölçeği ve telli saçı kapattım işleme kalitesini de otomatik yaptım bir nebze düzeldi ama yinede hafif bir kasıntı oluyor o sinematiklerde.

Saydığın oyunların hiçbirisi FIFA 23'ten daha ağır oyunlar değil. FIFA 23'ü gözünüzde o kadar küçümsemişsiniz ki sorunun oyunda olduğuna kendinizi inandırmışsınız. Sorun oyunda olsa sistemi güçlü olan kullanıcılar da etkilenir ve şikayet ederdi. Aslında sadece 2 video izleyerek darboğaz yaptığını anlayabilirsiniz ama kendinizi oyunun bozuk olduğuna şartlandırmışsınız. Oyun sandığınızdan çok daha ağır bir oyun.
Siz kısacası arasıra 100fps sorunsuz oynadığım, arasıra da 5fps takılarak oynadığım oyunu problemin oyunda değil benim sistemimdeki parçaların keyfine göre fps vermesine ya da canı sıkılınca darboğaz yapmasına bağlıyorsunuz o zaman ? Oyunu her açtığımda farklı fpslerde oynuyorum. Bir de gelmiş Fifa 23 hepsinden daha büyük oyunlar diyorsunuz. Zaten bunu dediğiniz anda tartışmayı devam ettirmeme gerek yoktu ama belki anlayabilirsiniz diye tekrar yazıyorum. Fifa 23 bile kendisi oyuna güncelleme getireceğini ve sorunların çözüleceğini söylüyor ama siz yine de Fifa ile iletişime geçip oyunun tahmin ettiklerinden daha kapsamlı olduğunu onlara belirtin boşuna sorun çözmekle uğraşmasınlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı