RX570 kullanımı oyunlarda %100 olmuyor

İşletim sistemi
Windows 10

Rx 570

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran kartı: Gigabyte Aorus Rx570 4gb | İşlemci: Amd Ryzen 3 3200G | Ram: Corsair Vengeance 8x2 3200MHz | Anakart: Gigabyte A320M-S2H | SSD: Samsung 970 Evo Plus 250gb, Adata SU630 240gb | HDD: WDblue 320gb
Ekran kartı
RX570 4GB
İşlemci
R3 3200G
Ekteki fotoğrafta görüldüğü gibi ekran kartı veya işlemci kullanımım %100'e çıkmıyor. Isınmadan dolayı değil ve V-Sync kapalı. Assetto Corsa hariç her oyunda bu sorunu yaşıyorum, Assetto Corsa'da tamamen kullanılıyor ve sorun olmuyor. Hiçbir yerde bu sorunun çözümün bulamadım nasıl çözebilirim? Lütfen RAM al gibi paso cevaplar vermeyin. Aynı sistem ile daha önceden bu sorunu yaşamıyordum.

Dosya Ekleri

• 1645870126751.png
    1645870126751.png
    3,7 MB · Görüntüleme: 50
Ekteki fotoğrafta görüldüğü gibi ekran kartı veya işlemci kullanımım %100'e çıkmıyor. Isınmadan dolayı değil ve V-Sync kapalı. Assetto Corsa hariç her oyunda bu sorunu yaşıyorum, Assetto Corsa'da tamamen kullanılıyor ve sorun olmuyor. Hiçbir yerde bu sorunun çözümün bulamadım nasıl çözebilirim? Lütfen RAM al gibi paso cevaplar vermeyin. Aynı sistem ile daha önceden bu sorunu yaşamıyordum.

İşlemci 100 kullanılmıyorsa sorun yoktur ekran kartı gerekli yerlerde 100 kulanacaktır merak etmenize gerek yok.

Birde sea of thieves oynamayı dene büyük ihtimalle %100 kullanıcak. Onun dışında yukarıdaki arkadaşın dediği gibi bence de gerektiği oyunlarda %100 kullanacaktır.

İşlemci 100 kullanılmıyorsa sorun yoktur ekran kartı gerekli yerlerde 100 kulanacaktır merak etmenize gerek yok.

Hocam FPS düşük oluyor ondan dolayı.

Afterbornerden işlemci çekirdeklerini de açıp SS atın.

Geri
Yukarı