RX570 Nitro + ile PCI Express 2.0'da bilgisayar donuyor

xRayder

Hectopat
Daha fazla  
RAM
4+2 ddr3 1333mhz
Ekran kartı
Sapphıre RX570 4gb+nitro plus
Anakart
Esonic H55KFL(PCI Express2.0)
İşlemci
İ3 540
Yaklaşık 4 ay once yeni bir ekran kartı aldım RX570 Nitro Plus.
Kartı takdığım an Windows acılma logosunda hoş geldiniz ekranında veya masaüstünü gordugum zaman ekranda beyaz noktalar cıkıyor ve mouse hareket ettirdiğim zaman ise artıyor.
Oyle kullanmya devam edersem donup kalıyor. En sonunda BIOS ayarları ile oynamayı denedim, BIOS'tan PCI Express'i 1.0'a aldım.
Takılmalar donmalar ekrandaki noktalanmalar gitti fakat 1.0 calışırsa yüke bindiği zaman ekran kartı cokuyor.

Boşdayken bir şey yok ama oyun actıgım zaman 20 sanıye gecmeden WattMan yiyorum.
PCI Express 2.0'a alsam masaustune bile giremiyorum fakat şoyle bir şey oldu, bu durum kendi kendine yok oldu.
Birden kayboldu ve sıkıntısız gayet stabil şekilde kullandım, taki bugune kadar gene yapmaya başladı.

Ekran kartı PCI Express 3.0 oldugu ıcın zannetim ama bununla ilgisi yokmuş.
Anakrt 2.0 ve ekran kartı 3.0 olursa sorunusuz kullanılabiliyormuş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam emin misiniz işlemci ile bir uyumsuzluk olabilir mi? Veya kart bozuk ya da minigli olursa bunları yapar mı?

Not: Az once denerken ekran gitti GPU fanı yüzde yüz dondu yeniden başlatınca geri geldi

Son düzenleme:
İşlemcinize dikkat etmemişim affedersiniz, o işlemci ile rx 570 kesinlikle ciddi darboğaz yapar zaten öncelikle bunu bilmelisiniz. Oynanmaz halde olur bu sebeple yapıyor olabilir, bir ihtimalle anakart kaynaklı da olabilir. Daha güçlü bir işlemci ve daha iyi bir anakart alabiliyorsanız yenilemenizi tavsiye ediyorum.

İşlemcinize dikkat etmemişim affedersiniz, o işlemci ile RX 570 kesinlikle ciddi darboğaz yapar zaten öncelikle bunu bilmelisiniz. Oynanmaz halde olur bu sebeple yapıyor olabilir, bir ihtimalle anakart kaynaklı da olabilir. Daha güçlü bir işlemci ve daha iyi bir anakart alabiliyorsanız yenilemenizi tavsiye ediyorum.

İlk başta bende oyle duşundum fakat ara ara geliyor mesela 1 ay sıkıntısız cok stabil bir şekilde kullandım herhangi bi sorun yoktu. Birdenbire kart bir coktu WattMan hatası geldi 2.3 gün uğraşdım kendi kendine gitmişdi yene 1.2 ay düzgündü ve aynısı şu an yene yaptı. Dediğiniz gibi anakart ve işlemci şart oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı