RX570 oyunlar oyunlar 70 FPS olmasına rağmen akıcı değil

baran361

Decapat
Yer
california
Daha fazla  
Arkadaşlar RX570 ekran kartım var onun haricinde R5 1600 işlemci Corsair 8 GB 3000 MHz CL 16 RAM B450M S2H anakart var. Oyunlar 60 70 FPS'de akıcılığı çok bozuluyor bunun nedeni nedir? Monitörüm 75 Hz ondan mı yoksa format falan mı atmalıyım?

Arkadaşlar RX570 ekran kartım var onun haricinde R5 1600 işlemci Corsair 8 GB 3000 MHz CL 16 RAM B450M S2H anakart var. Oyunlar 60 70 FPS'de akıcılığı çok bozuluyor bunun nedeni nedir? Monitörüm 75 Hz ondan mı yoksa format falan mı atmalıyım?

Ayni işlemci ve ekran kartını A320 anakart ile kullanıyordum RAM'i 16 GB yapınca sistem acayip değişti. Sanırsın ekran kartı Update etmiş gibi. RAM yükseltseniz iyi olur.

Ayni işlemci ve ekran kartını A320 anakart ile kullanıyordum RAM'i 16 GB yapınca sistem acayip değişti. Sanırsın ekran kartı Update etmiş gibi. RAM yükseltseniz iyi olur.

Tamam teşekkür ederim yakın zamanda aynı RAM'den alıp Dual Channel yapacağım.
Belki drop yiyorsunuzdur?

Drop yesem drop yiyorum yazarım hocam ama arkadaşın da dediği gibi RAM'den kaynaklı sanırım.

Akıcılık ile RAM'in hiçbir alakası yok. Dediğiniz gibi, drop değil akıcılık problemi yaşıyorsunuz. Aslında problem sayılamaz, olağan bir durum yaşadığınız hocam. Normal olarak, FPS'in monitörün Hz değerinin altına düşmesi akıcılığın kaybolmasına neden oluyor. RAM'in şu şekilde faydası olur, DC yaptığınızda bir miktar FPS iyileşmesi olacağı için 75 Hz değerinin altına düşmeyebilirsiniz belki de.

Geri
Yukarı