RX570 performans düşmesi

Kaan Barış

Centipat
Yer
İstanbul Ataşehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selam, AMD Radeon Sapphire RX570 8 GB ekran kartım var. Son driver güncellemelerinden sonra birkaç oyunda biraz performans düşüşü yaşıyor gibi hissettim. Geçenlerde kafama esti ve yeniden tekrar indirip DayZ girim dedim ve düşük-orta ayarlarda dahi ortalama 60FPS alıyorum ve sanki eskiden böyle almıyormuşum gibi düşünüyorum. Çünkü eskiden orta-yüksek ayarlarda oynuyordum. Conqueror's Blade isimli oyunda da ortalama 27-30 FPS alıyorum. Son AMD driver Update'inden sonra FPS düşüşü ve sıcaklık artışı tarzı şeyler yaşıyorum ya da bana öyle geliyor. Sistemin diğer bileşenleri: GeIL 16 GB RAM, AMD Ryzen 3 3100, Gigabyte 240GB SSD ve WD Blue 1TB HDD. Ekran kartım boşta 41 yüksek yük altında ise 62-63 derece arasında takılıyor. Sizce bir problem var mıdır? 7-8 aydır kullanıyorum 1 sefer dışında büyük çaplı bir temizlik yapmadım. Ayrıca son güncellemeden sonra son 1 haftadır düzensiz olarak "beklenmeyen bir hatadan dolayı eski Radeon WattMan ayarlarına dönüldü" tarzı bir hata alıyorum bilgisayarı açtığımda... Tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

.png

Screenshot_1.jpg

Not: Bazı oyunlarda 60FPS sınırı var. Monitörüm 60Hz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı