RX570 ROG STRIX ekran kartının bir fanı dönmüyor

itsfine

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, fanımın birisi dönmüyor. "Vurdurma" yöntemini de denedim yine duruyor. Birisi sorunsuz dönüyor ama diğerinde tık yok. Acaba 2.sininde dönmesi için belli bir ısıya mı ihtiyacı var? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yükte değilse dönmez ısınınca döner bu özellik kartlarda ses olmasın diye var oyun ya da yüke sokucak bir program ile kartı ısındırın fan dönecek mi bakın.

Merhabalar, fanımın birisi dönmüyor. "Vurdurma" yöntemini de denedim yine duruyor. Birisi sorunsuz dönüyor ama diğerinde tık yok. Acaba 2.sininde dönmesi için belli bir ısıya mı ihtiyacı var? Şimdiden teşekkürler.

50 dereceyi gecince 2 fanda otomatik dönüyor 1inin dönmemesi problem teşkil ediyor aynı kart bende de var.

Yükte değilse dönmez ısınınca döner bu özellik kartlarda ses olmasın diye var oyun ya da yüke sokucak bir program ile kartı ısındırın fan dönecek mi bakın.
Ne gibi bi program kullanabilirim bunun için?
50 dereceyi gecince 2 fanda otomatik dönüyor 1inin dönmemesi problem teşkil ediyor aynı kart bende de var.
55 dereceyi görüyorum ama dönmüyor.

Kartınızı güncelleyin, internet sitesine gidip son driver’ı sizde yüklü mü diye kontrol edin, onun dışında ekran kartının fan kablosu yerine takılı mı diye kontrol edebilirsiniz, birde bilgisayarı tamamen kapatıp tekrar açın, ilk açılıştı ekran kartına dikkatli bakın fanların hepsi dönüp duruyorsa fanda sıkıntı yoktur bence, belli bir ısıya ulaşınca dönmeye başlıyordur.

55 dereceyi görüyorum ama dönmüyor.

Cinebench R15 GPU testi yapın. Orada tam yük çalışacaktır. Eğer orada da dönmüyorsa bir teknik servise götürün derim.

Herhangi bir kablo sıkışıyor mu? Veya siz manuel olarak kasadan çıkarıp döndürmeye çalışınca rahat dönüyor mu? Bir yere çarpma durumları var mı?

İnternetim çok kötü maalesef onu indirmem çok zaman alır. 😔
Benim ekran kartımda üç adet fan var, driver ı güncel olmadığında ya da yüklü olmadığında sadece bir fanı dönüyor hata olarak, driver ı yükleyip güncellediğim de o tek fan dönmeyi bırakıyor, render alırken ya da oyun oynarken belli bir ısının üzerine çıktığımda 50 derece üzeri yanlış hatırlamıyorsam üç fan da kartı soğutmak için dönüyor, bilgisayarı ilk açtığımda da her zaman üç fan dönüp pc kendini boot ettikten sonra duruyor.Problem olduğunu sanmıyorum fanında.

Geri
Yukarı