RX570 - Ryzen 3 2300X sisteme yükseltme önerisi

vinlandsaka

Centipat
Daha fazla  
Selam, öncelikle şu anki sistemim Radeon RX 570 4 GB ekran kartı 8 GB RAM ve AMD Ryzen 3 2300X işlemci bu sistemle oyun oynayamıyorum. Örneğin Valorant'ı düşük ayarlarda droplanarak oynuyorum, hangi parçaları yükseltmeliyim sizce? RAM'ı 16 GB'a yükseltmeyi işlemciyide Ryzen 5 5500 ile değiştirmeyi düşünüyorum sizce yeterli olur mu veya farklı bir öneriniz var mı?

Valorant için R5 5600 ve 16 GB bütçe yetiyorsa yapılabilir. Bütçe 5500 yetiyorsa oda olur. Ekran kartı olarak 6600, 6700 olabilir.

RAM'i yükseltirseniz ciddi performans artışı sağlanır. Benzer sistemimiz var sadece işlemcim R3 3100. 8 GB RAM ile Valorant oynarken en düşük ayarlarda 110-120 FPS arası alıyorum. 16 GB'a çıktığım zaman ise 200+FPS'e çıkıyorum. İşlemci + RAM yükseltmesi ciddi etkiler öneririm.

Sadece RAM'i dual channeli çıkartarak bile fps droptan kurtulabilirsiniz. İlk olarak yeni raminizi alın bir süre kullanın. Drop sorunu çözülmezse yeni bir ryzene geçebilirsiniz.

En ucuz upgrade bu sisteme bir ram daha alarak olur. Sonra işlemci upgradesi en son ekran kartı upgradesi olur.

Geri
Yukarı