RX570 sistem görüntü dalgalanma sorunu

gujuvala

Hectopat
Merhabalar. Oyun oynarken metal renkli objelerde(özellikle) dalgalanma oluyor. Acayip derecede rahatsız edici. Monitörüm 75 Hz. Ekran kartımın özelliklerinde ise 60 Hz destekliyor yazıyor. Sorun bundan mı kaynaklı sizce? HDMI kablosunu değiştirmeyi denedim. Başka monitörle denedim. Oyunda Free sycn ve v-Sync açık.Hala sorun devam ediyor. Bu sorunun neden kaynaklı olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Bu videodaki olayın birazcık daha düşük versiyonunu yaşıyorum.

Link

Sistem özellikleri;
Intel Core i3 9100F.
RX 570 ITX.
Dual Gammix 10 DDR4 3000 MHz.
ASRock H310cm-HDV.
240 GB Adata SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamdır sorunu çözdüm.Benim aradığım tam olarak buydu.Bu arada ben fps düşüklüğü yaşamadım.Aynı fps akıcı bir şekilde sorunsuz oynuyorum şuanda.

Çok teşekkür ederim sorunu çözdüm.
Yazdığım şeyi iyi okursan eğer kardeşim Grafik bol olan yerde patlamalı kırmalı sahnelerde çatışmalarda aldığın fps örnek veriyorum 70den 60a düşüyor filmic smaat2x de ise 50ye kadar düşebilir yani baktığın noktaya bulundugun ortama göre özellikle şehir içine gir ne demek istediğimi anlarsın

Yazdığım şeyi iyi okursan eğer kardeşim Grafik bol olan yerde patlamalı kırmalı sahnelerde çatışmalarda aldığın fps örnek veriyorum 70den 60a düşüyor filmic smaat2x de ise 50ye kadar düşebilir yani baktığın noktaya bulundugun ortama göre özellikle şehir içine gir ne demek istediğimi anlarsın

Denedim hiçbir düşüş yok.75 stabil.

Sorunun monitörün HZ'si ile yakından uzaktan alakası yok ben RX 570 ile 144Hz kullanıyorum sorunsuz.Bilgisayarı televizyona bağla ordada devam ederse garantiye yolla ekran kartını.

Bilgisayarı televizyona bağladım ve denedim aynı şey yaşandı.Sorun büyük ihtimalle ekran kartından yani.Fakat Undebah konunun öncesinde sorunun oyunla alakalı olduğunu yazdı.Kafam karıştı.

Başka oyunlarda sorun yaşıyor musun?

Bende onu denemeye çalışıyordum.İnternetim yavaş biraz insin buraya not düşerim kardeşim.
Başka oyunlarda sorun yaşıyor musun?

Oyunda deneyemedim henüz ama kombustor programında da aynı şeyi yapıyor.Lütfen msi yazısının etrafına bak.Kılcal kılcal çizikler oluşuyor.
Bende onu denemeye çalışıyordum.İnternetim yavaş biraz insin buraya not düşerim kardeşim.

Oyunda deneyemedim henüz ama kombustor programında da aynı şeyi yapıyor.Lütfen msi yazısının etrafına bak.Kılcal kılcal çizikler oluşuyor.

Gerekekirse video da atabilirim.Söylemen yeterli kardeşim.

Gerekekirse video da atabilirim.Söylemen yeterli kardeşim.

Başka oyunda da oluyor.

Dosya Ekleri

• 2020-05-22 (8).png
    2020-05-22 (8).png
    780,5 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:

Geri
Yukarı