RX570 sistem görüntü dalgalanma sorunu

gujuvala

Hectopat
Merhabalar. Oyun oynarken metal renkli objelerde(özellikle) dalgalanma oluyor. Acayip derecede rahatsız edici. Monitörüm 75 Hz. Ekran kartımın özelliklerinde ise 60 Hz destekliyor yazıyor. Sorun bundan mı kaynaklı sizce? HDMI kablosunu değiştirmeyi denedim. Başka monitörle denedim. Oyunda Free sycn ve v-Sync açık.Hala sorun devam ediyor. Bu sorunun neden kaynaklı olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Bu videodaki olayın birazcık daha düşük versiyonunu yaşıyorum.

Link

Sistem özellikleri;
Intel Core i3 9100F.
RX 570 ITX.
Dual Gammix 10 DDR4 3000 MHz.
ASRock H310cm-HDV.
240 GB Adata SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
DDU ile sürücülerini silip tekrar güncel olanları kurun. Ardından bütün ayarlar varsayılan şekilde FreeSync ve V-Sync kapalı şekilde oyuna girin. Aynı sorunu yaşarsanız tekrar yazın. @231981 yardımcı ol adama sen öneriyorsun bu kartları.

Bahsettiğin sorunun ekran kartıyla değilde sanki oyun içi ayarlarla ilgili bişeymiş gibi duruyor anti ailasing ayarları olabilir bi kontrol et istersen

Dostum bahsettiğin sorunun olduğu yerlerde bir ekran görüntüsü alıp burada paylaşırsan problemini daha iyi anlarım. Ona göre sorununa çözüm ararız.

Buradan bakabilirsiniz
Bahsettiğin sorunun ekran kartıyla değilde sanki oyun içi ayarlarla ilgili bişeymiş gibi duruyor anti ailasing ayarları olabilir bi kontrol et istersen

Anti ailasing ne oluyor? V-sync değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı