Çözüldü RX570 sistem GTA 5 oynarken birden kapandı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rx 570

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran kartı: Gigabyte Aorus Rx570 4gb | İşlemci: Amd Ryzen 3 3200G | Ram: Corsair Vengeance 8x2 3200MHz | Anakart: Gigabyte A320M-S2H | SSD: Samsung 970 Evo Plus 250gb, Adata SU630 240gb | HDD: WDblue 320gb
Bilgisayarımda bir tarafta Afterburner açık şekilde GTA 5 oynarken birden ekran karardı. (Ekran kararırken sıcaklık 71 civarındaydı normal bir sıcaklık yük altındaki bir karta göre) ve 1 saniye gibi bir sürede ekranda yukarıdan aşağı yeşil çizgiler geçti radyolarda kanal değiştirirken çıkan ses gibi bir ses geldi ve bilgisayar siyah ekrana düştü ama kapanmadı. Ben güç tuşuna basılı tutarak kapattım. Kasadan herhangi bir koku, duman vesaire gelmiyordu. Bilgisayarı olaydan sonra açmadım. Açmamı önerir misiniz? Şu an bilgisayar kapalı vaziyette bekliyor.

Ekran kartı: Gigabyte Aorus RX570.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
DDU'nun kaldırma ayarlarını ekran görüntüsü ile paylaşır mısınız?
DDU ile kaldırma ayarı diye pek bir şey yok. Anlatıyorum:

1-DDU dosyasını masaüstüne çıkart.
2-Masaüstüne çıkartılan dosyalara gir ve "Display Driver Uninstaller.exe" adlı dosyayı başlat
3-Yan taraftan "ekran kartı" seçeneğini işaretleyin, ardından AMD işaretleyin. Otomatik kendisi işaretleyecektir zaten.
4-Önerilen kaldırma işlemini (Silip yeniden başlatma) yapın. Bunları yapmadan önce 20.4.2 sürümünü bilgisayarınıza indirmenizi, ama kurmamanızı öneririm. Driver kaldırdıktan sonra bilgisayar yavaşlayacaktır. DDU ile driver kaldırdıktan sonra 20.4.2 sürücüsünü kurabilirsiniz.

Üç kere driver değiştirdim. Üçünde de DDU ile 20.4.2 sürümüne geri döndüm. 20.9.1 sürümünü kurmayın, CPU kullanımı hatası var. 20.11.2 sürümünü de kurmayın çünkü onun da WattMan hatası var.
@yyofc ve @isimsizkahraman, üzgün atmanızın sebebi nedir? Durup dururken kapanıyorsa WattMan olayı da bir ihtimal. Ek olarak kapanmıyormuş. Başlıkda öyle yazdığı için dedim.

WattMan hatasında zaten hata raporu alırdı.
‘Default-Radeon-WattMan-Settings-Have-been-Restored-due-to-Unexpected-System-Failure’.jpg

Ekran kartı gayet normal bir derecedeydi işlemci benchmark sonucuna bakalımmı ne dersiniz?
Şey yapsan furmartk tan present 720'e bas %100 olunca test sonucunu fotoğraf olarak gönderir misin?

FurMark'ta kart 72 dereceye kadar geliyor ve 71 FPS veriyor 1920X1080.

Ekran kartı gidik gibi geldi bana çünkü kaç zamandır forum okuyorum ve PSU yetmeme sorunu yaşadığım için çok araştırdım PSU'nun ekranda çizgi çıkmasına sebep olduğunu duymadım hem arkadaşlardan bazıları demiş PSU olmayabilir diye bende onlara katılıyorum.

WattMan hatasında zaten hata raporu alırdı.
Yok hocam bu bildirimi biliyorum zaten. Ben de yaşadım 1 kez. Ama olabilecek durumları göze alarak da bir ihtimal koydum öne. Bildirimleri kapatmış olabilir, eski bir driver kullanıyor olabilir gibisinden.

Kötü anlamda değil dostum. WattMan yediği için yani PC'si kapanıyor diye.
Bende yaşadım 5600XT var.
Ben de RX 570 kartında yaşadım. Sebebi driver saçmalamasaydı. 20.11.2 sürümünü yükler yüklemez WattMan hatası başladı. 20.4.2 benim için en iyisi. 3 kişinin de sorununu böyle çözdüm. Belki siz de deneyebilirsiniz ama o kart yazılım değil donanım yönünden sorunlu diye biliyorum. Denemeye değer.

Ben de RX 570 kartında yaşadım. Sebebi driver saçmalamasaydı. 20.11.2 sürümünü yükler yüklemez WattMan hatası başladı. 20.4.2 benim için en iyisi. 3 kişinin de sorununu böyle çözdüm. Belki siz de deneyebilirsiniz ama o kart yazılım değil donanım yönünden sorunlu diye biliyorum. Denemeye değer.

Bilgisayar hiçbir şey olmamış gibi açıldı. Şimdi yapmamı istediğiniz test önerileriniz var mı?

PC açılır açılmaz WattMan uyarısı aldım 😁.

Geri
Yukarı