RX570 sistem için monitör seçimi

turkokan

Hectopat
Yer
Antalya
Merhaba.
Yakın zamanda, ekran kartıma uygun bir monitör alacağım ancak, belli bir yere kadar geldim filtre ederek ve son olarak aşağıda belirttiğim seçeneklerde takıldım kaldım. Yardımlarınızı önemle rica ederim. Takıldığım konular sırası ile. Bütçe şu an için belirlemedim, ancak fiyatlar yüksek vergiler nedeni ile. Büyük bir ihtimal ile 1.750 TL. Maksimum fiyat olur gibi. Biraz beklerim gibi geliyor. Eksik yazdığım bilgi yok sanırım, şimdiden bilgiler için teşekkür ederim.

Kesin karar verdiğim seçenekler sırası ile.
1. IPS panel.
2. en az 75 MHz. (Hedef 144 MHz)
3. min. 24. boyut.
4. DisplayPort 1.4 versiyon.
5. 1 ms tepkime.
6. 1920 X 1080 (ekran kartının verdiği destek)

Kafamın karıştığı seçenekler ise.
1. panel tepkime süresi özellikleri: Mprt, vrb, GTG gibi özellikler var.
2. ekran kartımın modeli nedeni ile, 75 MHz ya da 144 MHz arasında takıldım.
3. oynadığım oyunlar, the divisions serisi, Assassin'S Creed serisi, wolrd war Z, yarış oyunları, bazen de PUBG Lite gibileri.
Sistem: ASUS H81M-P Plus DDR3, MSI RX570 Armor OC 4 GB GDDR5 256Bit 2 GB, G.Skill Ripjaws X 16 GB DDR3 1600MHz, Intel®i5-4690K.

Son düzenleyen: Moderatör:
1750 liraya 75Hz almak gibi bir hata yapma, MS konusunda da IPS monitörler 1 ms mprt veriyor. GTG mprt mevzularına hiç girme. Zaten bunu fark etmen pek olası değil. DP'den kasıt kabloysa AOC'un bazı modelleri hariç çoğu monitörden çıkmıyor bu fiyat aralıklarında. O çözünürlük de elindeki tek seçenek.

1750 liraya 75Hz almak gibi bir hata yapma, MS konusunda da IPS monitörler 1 ms mprt veriyor. GTG mprt mevzularına hiç girme. Zaten bunu fark etmen pek olası değil. DP'den kasıt kabloysa AOC'un bazı modelleri hariç çoğu monitörden çıkmıyor bu fiyat aralıklarında. O çözünürlük de elindeki tek seçenek.

144 MHz ideal diyorlar. Örnek model atarsan oradan yürürüm. Teşekkür ederim.
Zevk meselesi ama 27 inçte oyun oynaması efsane zevkli oluyor.

Aslında düşündüğüm marka model bunlar, bu da doğru yolda olduğum görülüyor. Biri IPS diğer VA.
VA olarak ikinci planda düşünüyorum, kaybın ya da pişmanlığım olur mu? Yoksa 27 Inc olursa ikisinin özellikleri ekseninde iyi olur mu?

Benim için önemli olan Inc ve Curved olmasıydı. Param da düşüktü o yüzden IPS'ten vazgeçtim. İStediklerimi aldığım için mutluyum burada önemli olan sizi öncelikle neyi ön plana çıkardığınız ve ne kadar paranızın olduğu

Yeni konular

Geri
Yukarı