RX570 sistem oyun esnasında siyah ekran veriyor

OraletOsman

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar,

Haziran'ın sonlarına doğru mining yapılmış Gigabyte Aorus RX570 (GV-RX570AORUS-4GD) ekran kartı almıştım ve bu aralar nedense GTA 5 ve Stranded Deep'te sistem güç alır durumdayken siyah ekran da kalıyor (sistemde güç var ama ekrana görüntü gelmiyor). Anladığım kadarıyla sistem kendini kilitliyor. Ekran kartının RGB LED'i sabit kırmızı yanıp sönüyor ve ekran kartı board'unun üzerindeki güç girişi ışığı da aynı şekilde (beyaz ışık yanıp sönüyor). Sistemi güç tuşuna basılı tutup kapatıp açtığımda sistem normale dönüyor, Radeon ayarlarına WattMan iletisi geliyor ve oyunlara girdiğimde hiçbir problem olmuyor. Sizce problem ne olabilir?

Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar,

Haziran'ın sonlarına doğru mining yapılmış Gigabyte Aorus RX570 (GV-RX570AORus-4gd) ekran kartı almıştım ve bu aralar nedense GTA 5 ve Stranded Deep'te sistem güç alır durumdayken siyah ekran da kalıyor (sistemde güç var ama ekrana görüntü gelmiyor). Anladığım kadarıyla sistem kendini kilitliyor. Ekran kartının RGB LED'i sabit kırmızı yanıp sönüyor ve ekran kartı board'unun üzerindeki güç girişi ışığı da aynı şekilde (beyaz ışık yanıp sönüyor). Sistemi güç tuşuna basılı tutup kapatıp açtığımda sistem normale dönüyor, Radeon ayarlarına WattMan iletisi geliyor ve oyunlara girdiğimde hiçbir problem olmuyor. Sizce problem ne olabilir?

Şimdiden teşekkürler.

Sorunu cozdun mu? Aynı sorun bende de var.

Sorunu cozdun mu? Aynı sorun bende de var.

Aynı şekilde mi oluyor?
Benim şüphem hard disklerimdendi çünkü 2 tane eski SATA 2 HDD vardı birini çıkarıp SATA 3 SSD aldım ve durum azaldı diğerini de bugün değiştireceğim.
Eskiden sadece oyun esnasında olmuyordu bazen sistemi açıp şifremi girince de oluyordu.
Bu arada UV'u da denedim ama pek bir yararı olmadı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı