RX570 sistem siyah ekran veriyor

isotomil

Picopat
Daha fazla  
Merhaba RX570 ekran kartım bilgisayar açılır açılmaz siyah ekran veriyor. Öncesinde oyunda ya da sitede gezerken donma oluyordu ama anlamadım. Yazılardan okuduğum kadarıyla driver ile ilgili bir durum var BIOS'a girmem lazım ama sorun şu siyah ekrandan BIOS'a da giremiyorum. Anakartım üzerinden BIOS sıfırlması mı yapmalıyım? Sorunu nasıl çözebilirim? Anakartım, MSI H310M Pro VDH Plus. Resmini de atıyorum.

Merhaba RX570 ekran kartım bilgisayar açılır açılmaz siyah ekran veriyor. Öncesinde oyunda ya da sitede gezerken donma oluyordu ama anlamadım. Yazılardan okuduğum kadarıyla driver ile ilgili bir durum var BIOS'a girmem lazım ama sorun şu siyah ekrandan BIOS'a da giremiyorum. Anakartım üzerinden BIOS sıfırlması mı yapmalıyım? Sorunu nasıl çözebilirim? Anakartım, MSI H310M Pro VDH Plus. Resmini de atıyorum.

Anakartım da böyle nasıl sıfırlarım BIOS'u.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240303_010222_Gallery.jpg
    Screenshot_20240303_010222_Gallery.jpg
    74,2 KB · Görüntüleme: 16
  • Screenshot_20240303_010439_Gallery.jpg
    Screenshot_20240303_010439_Gallery.jpg
    129,6 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleyen: Moderatör:
O nasıl yapıliyor böyle seylerden hiç anlamam yardimci olur musun?

Elinde hiç BIOS pili var mı orada bir tane mandal gibi bir şey olacaktır onu ince bir şeyle ittirirsen olur olmadı bilgisayarcıya götür. İnternette var zaten.

Dosya Ekleri

• resim_2024-03-03_011553122.png
    resim_2024-03-03_011553122.png
    290,3 KB · Görüntüleme: 14
Elinde hiç BIOS pili var mı orada bir tane mandal gibi bir şey olacaktır onu ince bir şeyle ittirirsen olur olmadı bilgisayarcıya götür. İnternette var zaten.

Elimde hiç BIOS pili yok. Olanı tak çıkart yapsam olur mu? Bir de bu nasıl çıkartılıyor beceremedim ben. Başka bir sifirlama yolu yok mu?

Elimde hiç BIOS pili yok. Olanı tak çıkart yapsam olur mu? Bir de bu nasıl çıkartılıyor beceremedim ben. Başka bir sifirlama yolu yok mu?

Az önce pili çıkarttım tekrar taktım. 1-2 dk bekledim. Bir şey değişmedi halen daha siyah ekran alıyorum

Merhaba şuanda bir şey yaptım sanırim. Entering Setup... diyor ama bir yere girmiyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240303_013612_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20240303_013612_WhatsApp.jpg
    89,9 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:

Az önce pili çıkarttım tekrar taktım. 1-2 dk bekledim. Bir şey değişmedi halen daha siyah ekran alıyorum.

Merhaba şu anda bir şey yaptım sanırim. Entering setup... Diyor ama bir yere girmiyor.

BIOS pilin bitmiş yüksek ihtimal. Başka pil bulup degişmeyi dener misin?

BIOS pilin bitmiş yüksek ihtimal. Başka pil bulup degişmeyi dener

Pil ile pek alakası yok. CPU içinde dahili GPU var ise o şekilde açmayı dene, yok ise farklı herhangi uyumlu bir GPU'yu sitemine takıp kontrol et. Yüksek ihtmal GPU'da sorun var.

Evet ama donanımsal bir sorun olduğunu sanmıyorum yazılımsal muhtemelen nasıl çözeceğim onu da bilmiyorum

Geri
Yukarı