RX570 sistemde kod: 43 ve kod: 3 hatası

Spixer

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle. Benim ekran kartım Gigabyte RX570 2. el. Bu ekran kartını aldım ve kullanmaya başladım ardından kod: 43 hatası geldi. Bu hatayı çözmeyi başardım çözüme şu şekilde ulaştım:
1. DDU ile güvenli modda AMD driverini sildim.
2. Güvenli moddan çıkarttım hata devam ediyordu.
3. Güvenli moda tekrar girdim AMD/ATI pixel clock patcher uygulamasını açtım ve çalıştırdım.
4. Bilgisayarı güvenli moddan çıkartıp yeniden başlattım ve hatam çözülmüştü.
Ama şimdi aynı hata ile tekrar karşılaştım ve yukarı da belirtmiş olduğum şeyleri tekrar yaptım. Kod: 43 hatası düzeldi fakat kod: 3 hatası geldi. Kod: 3 hatasını da tekrar AMD/ATI pixel clock patcher uygulamasını çalıştırarak çözüyorum fakat kod: 43 geliyor. Yani kod: 43 hatası ile kod: 3 hatası bir döngüye girdi. Yardım ederseniz çok sevinirim.

ekrankartı.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, bu kart sorunlu. Daha önce de konu açmıştınız. Son kez temiz kurulum yapın. Güncellemeleri yapın. Sürücü kurup deneyin. Yine çalışmazsa maalesef bozuk.

Merhaba öncelikle. Benim ekran kartım Gigabyte RX570 2. el. Bu ekran kartını aldım ve kullanmaya başladım ardından kod: 43 hatası geldi. Bu hatayı çözmeyi başardım çözüme şu şekilde ulaştım:
1. DDU ile güvenli modda AMD driverini sildim.
2. Güvenli moddan çıkarttım hata devam ediyordu.
3. Güvenli moda tekrar girdim AMD/ATI pixel clock patcher uygulamasını açtım ve çalıştırdım.
4. Bilgisayarı güvenli moddan çıkartıp yeniden başlattım ve hatam çözülmüştü.
Ama şimdi aynı hata ile tekrar karşılaştım ve yukarı da belirtmiş olduğum şeyleri tekrar yaptım. Kod: 43 hatası düzeldi fakat kod: 3 hatası geldi. Kod: 3 hatasını da tekrar AMD/ATI pixel clock patcher uygulamasını çalıştırarak çözüyorum fakat kod: 43 geliyor. Yani kod: 43 hatası ile kod: 3 hatası bir döngüye girdi. Yardım ederseniz çok sevinirim.

Eki Görüntüle 815603
Kasa olarak aldığım için iade edebileceğimi sanmıyorum :(
Hocam sıkıntı ekran kartınızın biosu orjinal değil. Techpowerup sitesinden marka modele göre orjinal biosu kurun sorun çözülür.
Teşekkür ederim deneyeceğim.
Hocam sıkıntı ekran kartınızın BIOS'u orijinal değil. Techpowerup sitesinden marka modele göre orijinal BIOS'u kurun sorun çözülür.

Orijinal BIOS kurmak için atiflash uygulamasını indirdim fakat yönetici olarak çalıştırmama rağmen critical file missing hatası alıyorum.

Son düzenleme:
Bu videoyu izledim ve dediklerini yapınca çözülür gibime geliyor fakat indirdikleri program bende çalışmıyor yönetici olarak çalıştırsam bile açılmıyor ondan dolayı bu çözümüde yapamıyorum maalesef. Ya para biriktirip tekrar yeni bir ekran kartı alacağım uzun bir süre lazım ya da bu programın nasıl açılacağını bulmam lazım. YouTubeden araştırma yaptım internetten de yaptım ama bulamadım. Bende verdiği hatayı Türklerde sadece 1-2 kişi almış fakat onlara da bir çözüm yolu gösterilmemiş. Umarım yapabilirim teşekkür ederim yardımınız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı