RX570 sistemde mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Semi Ayvaz

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8x2 Patriot 3200MHz 16 GB RAM.
SSD veya HDD modeli
SanDisk 500GB Ultra NVMe M.2 3D SSD
Ekran kartı
RX570.
Anakart
MSI B460M-A Pro.
İşlemci
i3 10100H
minidump
Minidump attım yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM arızası var.
XMP kapatıp, MemTest ile RAM'leri tek tek test et.
Rehberleri de uygula.

Tek tek farklı slotlarda Memtest'i ayrıca Windows'un kendi testini de yaptım iki RAM'de de bir sorun çıkmadı dediğiniz SFC aracında;Windows Resource Protection found corrupt files and successfully repaired them. Yanıtını aldım

Tek tek farklı slotlarda Memtest'i ayrıca Windows'un kendi testini de yaptım iki RAM'de de bir sorun çıkmadı dediğiniz SFC aracında;Windows Resource Protection found corrupt files and successfully repaired them. Yanıtını aldım
Burada donanımsal RAM arızası var gibi görünüyor. Slot olabilir belki. DISM de yapmışsındır umarım.
Bozuk dosyalar varmış onarılmış, daha sorun olacağını sanmıyorum. Olursa bakarız zaten.

Burada donanımsal RAM arızası var gibi görünüyor. Slot olabilir belki. DISM de yapmışsındır umarım.
Bozuk dosyalar varmış onarılmış, daha sorun olacağını sanmıyorum. Olursa bakarız zaten.

Bir tek DISM yapmadım. Tekrar mavi ekran hatası alıyorum, bazen bilgisayara ekran gelmiyor anakartta dram ışığı yanıyor RAM'leri servise göndermeyi düşünüyorum. Ama hata hep olmuyor ara ara oluyor o yüzden servis "sorun yok"deyip aynılarını geri yollar diye korkuyorum.

Bir tek DISM yapmadım. Tekrar mavi ekran hatası alıyorum, bazen bilgisayara ekran gelmiyor anakartta dram ışığı yanıyor RAM'leri servise göndermeyi düşünüyorum. Ama hata hep olmuyor ara ara oluyor o yüzden servis "sorun yok"deyip aynılarını geri yollar diye korkuyorum.
Eh işte ben demiştim. Bende yanlış olmaz, olursa da yanlışlıkla olmuştur zaten. :D
Donanımsal RAM arızası olabilir. Ya da dediğim gibi slot sorunu da olabilir. Teknik servis bakmadan kesin şundandır diyemem. 2 ihtimal var ama acaba hangisi?
MemTest modülleri test ediyor sadece. RAM'in elektriksel açıdan bir sorunu varsa onu bulamaz zaten.

DRAM ışığı yanarken resim falan çek kanıtla yani adamlara. Ben sorun olacağını sanmıyorum.

Geri
Yukarı