RX570 sistemde oyuna girince görüntü gidiyor

valaquenta06

Femtopat
Merhaba 1 yıldır. ASUS RX570 4 GB ekran kartını kullanıyorum. Bugün maalesef sorunlar yaşıyorum.
Önce gün içinde Valorant oynarken bir anda ses 'tırrrrr' diye takıldı ve görüntü gitti bilgisayarı yeniden başlatmak zorunda kaldım. Belki oyunda sorun vardır düşüncesiyle başka oyuna gireyim dedim. Bu kez de oyun açılırken görüntü gitmeye başladı.
Ekran kartını söküp bilgisayarı APU ile başlatıp denedim bir sorun yaşamadım. Acaba ekran kartında donanımsal olarak bir sorun mu var? :(

Merhaba 1 yıldır. ASUS RX570 4 GB ekran kartını kullanıyorum. Bugün maalesef sorunlar yaşıyorum.
Önce gün içinde Valorant oynarken bir anda ses 'tırrrrr' diye takıldı ve görüntü gitti bilgisayarı yeniden başlatmak zorunda kaldım. Belki oyunda sorun vardır düşüncesiyle başka oyuna gireyim dedim. Bu kez de oyun açılırken görüntü gitmeye başladı.
Ekran kartını söküp bilgisayarı APU ile başlatıp denedim bir sorun yaşamadım. Acaba ekran kartında donanımsal olarak bir sorun mu var? :(
Aynı GPU'yu kullanıyorum 1.5 senedir hiç yaşamadım.

Bilgisayarı açtığınızda Radeon programında WattMan bildirimi gözüküyor mu? Ayrıca bilgili arkadaşlarında daha iyi yardımcı olabilmesi için sistem özelliklerinizi marka modeline kadar detaylı olarak belirtin.

Hayır hiçbir bildirim yok.

AMD R3200G işlemci.
ASUS ROG STRIX 570 4 GB ekran kartı.
8 GB RAM.
Diğer sistem parçalarını da belirtin güç kaynağı, harddisk, SSD gibi. Sorunun kaynağını net olarak tespit etmek zor zira donanımsal veya yazılımsal açıdan kaynaklanıyor olabilir. Yazılımsal açıdan yapacağınız çözümler ise ekran kartı için çıkan bütün sürücüleri tek tek denemek, Radeon programından veya MSI Afterburner programı aracılığı ile Frekans Mhz ve güç limiti değerlerini düşürmek ya da değiştirmek, undervolt yapmak belki sorununuzu çözebilir. Görüntü gitmesi, siyah ekran hatası için ayrıca şu konuyu da inceleyebilirsiniz.

Sürücü değişikliğini DDU programı ile yüklü olan sürücüyü kaldırıp, yerine istediğiniz sürümü yükleyebilirsiniz. Eğer 20.11.2 (WHQL) sürümünü kullanmıyorsanız tavsiyem 20.11.2 (WHQL) sürümü ile başlayın. Zaten o yüklü başka eski sürüm (WHQL) olanları deneyebilirsiniz.

DDU programı: DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi.

RX 570 20.11.2 (WHQL) sürücü: https://www.amd.com/en/support/graphics/radeon-500-series/radeon-rx-500-series/radeon-rx-570

RX 570 eski sürücüler: https://www.amd.com/en/support/prev...500-series/radeon-rx-500-series/radeon-rx-570

Yeni konular

Geri
Yukarı