RX570 sistemde WattMan hatası

Bellegrin23

Centipat
Arkadaşlar hepinize merhabalar. Öncelikle MSI RX570 4 GB Armor modelini kullanıyorum. Yaklaşık mayıs ayından beri benimle. 15 gün önce meşhur WattMan olayı benim de başıma geldi ve bir sürü çözüm yolu denedim işe yaramadı. En sonunda bir sitede bir arkadaşın paylaştığı makaleye baktım, eski çıkan driver için WattMan sorunuyla ilgili bir bilgi vermişler ve o eski sürümü olan.

The Radeon Software Adrenalin 2019 Edition 19.5.2

2019'da çıkan eski driverı kurdum ve sorun çözüldü ama FPS değerim çok olmasa da fark edilecek derecede düştü. Bunu düzeltmenim bir yolu var mı yoksa tekrar en son sürüm driverı yüklemek zorunda mıyım?

Sistem: i5 6500.
8 GB RAM.
500W PSU.

Arkadaşlar hepinize merhabalar. Öncelikle MSI RX570 4 GB Armor modelini kullanıyorum. Yaklaşık mayıs ayından beri benimle. 15 gün önce meşhur WattMan olayı benim de başıma geldi ve bir sürü çözüm yolu denedim işe yaramadı. En sonunda bir sitede bir arkadaşın paylaştığı makaleye baktım, eski çıkan driver için WattMan sorunuyla ilgili bir bilgi vermişler ve o eski sürümü olan.

The Radeon Software Adrenalin 2019 Edition 19.5.2

2019'da çıkan eski driverı kurdum ve sorun çözüldü ama FPS değerim çok olmasa da fark edilecek derecede düştü. Bunu düzeltmenim bir yolu var mı yoksa tekrar en son sürüm driverı yüklemek zorunda mıyım?

Sistem: i5 6500.
8 GB RAM.
500W PSU.
Hatayı nasıl aldın Siyah ekran olarak mı ?

Hocam, başka bir yolu Undervolt. Fakat yine performans düşüşü olur. Bence bu şekilde kullanın.

Undervolt, voltaj yükseltip çekirdek hızı düşürmek ve overclock yapmayı denemek çözüm olabilir. Bu şekilde çözenleri görmüştüm internette. Ancak fazla voltaj verip yakmayın. Undervoltta ise stabil bir undervolt yapabilirseniz performans düşüşü olmaz. Hatta önceden kartınız ısınıyorsa performans artabilir bile.

Geri
Yukarı