RX570 sürücüsü güncellenmeli mi?

C1awL

Hectopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RX570 4 GB kullanıyorum, şu anki kullandığım sürücünün sürümü 20.11.2. Daha günceli var ama bazen güncelleri daha az performans verebiliyormuş. Sizce güncellemeli miyim?

Her kartta aynı performansı vermiyor sürücüler. En iyisi sizin deneyip sonucu bulmanız. Bende stabil çalışan sürücü sizde de stabil olarak çalışacak anlamına gelmiyor mesela.

Ha yine de dürüst olmam gerekirse şu ana kadar gördüğüm en stabil sürücü 20.4.2(WHQL) sürücüsüydü.

RX570 4 GB kullanıyorum, şu anki kullandığım sürücünün sürümü 20.11.2. daha günceli var ama bazen güncelleri daha az performans verebiliyormuş. Sizce güncellemeli miyim?

Daha az performans vermesi yarı doğru ama bende mavi ekran hatalarına sebep oluyordu güncel olanı. Gerek yok gibi.

Önerilen sürücülerde hiç sorunla karşılaşmadım ama opsiyonel güncellemeleri yüklememen daha iyi oluyor genelde.

Peki DDU kullanmama gerek varmı?
Her kartta aynı performansı vermiyor sürücüler. En iyisi sizin deneyip sonucu bulmanız. Bende stabil çalışan sürücü sizde de stabil olarak çalışacak anlamına gelmiyor mesela.

Ha yine de dürüst olmam gerekirse şu ana kadar gördüğüm en stabil sürücü 20.4.2(WHQL) sürücüsüydü.

Hocam WHQL sürümü bu seferlik bence sorunlu RX570 tarafında. Çünkü daha önce yaşamadığım sorunları o driverla yaşadım.

Yaklaşık 1 yıldır 20.11.2 sürümünü kullanıyorum. Kullandığım en stabil sürüm.

Bende de chormedeyken bile coreclock 600e kadar çıkıyor memclock ise bazen 1000 oluyor bazen 300 o bu olanlar normal mi? VRAM kullanımı ise şu an 1GB sadece Chorme, Discord ve Epic Games başlatıcısı açık.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı