RX570 Undervolt Nasıl Yapılır?

BalikŞuşişi

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar bende ASUS RX570 ROG STRIX 4 GB GDDR5 OC 256Bit kart var. Undervolt nasıl yapılır bilmiyorum. Ekran kartı aşırı yükte 85 dereceleri görüyor. Isıyı düşürmek ama çok performans kaybı da görmek istemiyorum. Yardımlarınız için teşekkürler.

Arkadaşlar bende ASUS RX570 ROG STRIX 4 GB GDDR5 OC 256Bit kart var. Undervolt nasıl yapılır bilmiyorum. Ekran kartı aşırı yükte 85 dereceleri görüyor. Isıyı düşürmek ama çok performans kaybı da görmek istemiyorum. Yardımlarınız için teşekkürler.
MSI Afterburner programı ile dikkatlice yapabilirsiniz. İnternette undervolt için rehber videolar mevcut.

Kasanızın marka ve modeli nedir? Hava akışı çok kötü bir kasa mı? Ayrıca fanlarınızın dönüş hızı nedir? Düşük hızda dönüyorlarsa biraz daha hız artırarak sıcaklıkları düşürebilirsiniz. Undervolt için de hem rehber var hem de videolardan izleyerek yapabilirsiniz.

Kasanızın marka ve modeli nedir? Hava akışı çok kötü bir kasa mı? Ayrıca fanlarınızın dönüş hızı nedir? Düşük hızda dönüyorlarsa biraz daha hız artırarak sıcaklıkları düşürebilirsiniz. Undervolt için de hem rehber var hem de videolardan izleyerek yapabilirsiniz.

Aerocool Quartz Blue kasamın modeli. Fanlarım oyun oynarken max 65 oluyor otomatik ayarlı afterburnerda.

Ben de RX580'li yeni bir sistem topladım, Radeon ayarlarından undervolt yaptığımda hiçbir değişiklik olmuyor. MSI Afterburner ile yapınca değişiklik oluyor. Sorun ne olabilir?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı