RX570 ve Ryzen 3 2200G Oyunlarda Darboğaz Oluyor

HolyChampagne

Centipat
Geçtiğimiz günlerde PC aldım içerisinde RX570 Pulse ITX 4 GB ekran kartı var. İşlemci olarak R3 2200G var fakat darboğaz yapıyor. İnternette izlediğim testlerde darboğaz söz konusu değil ama. Ne yapmalıyım sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçtiğimiz günlerde PC aldım içerisinde RX570 Pulse ITX 4 GB ekran kartı var. İşlemci olarak R3 2200G var fakat darboğaz yapıyor. İnternette izlediğim testlerde darboğaz söz konusu değil ama. Ne yapmalıyım sizce?
Darboğaz kanısına nasıl vardınız? MSI Afterburner yazılımı açıkkenki değerleri görüntü alıp paylaşın, mümkünse yaşadığınız anı gösterir video yükleyin.

Sadece testlere bakarak işlemci alınmamalı. O işlemci ağır derecede olmasa da biraz darboğaz yapacaktır. Bu normal bir şey. Foruma bakarsan buna benzer yüzlerce konu var.

2200G özellikle online oyunlarda darboğaz yapıyor. Bence 2200G RX570 için yeterli değil. 2200G'yi satıp en az R5 1600 almanızı öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı