RX570 ve Ryzen 5 3600 sistem için kasa önerisi

PPrens

Hectopat
Anakart: MSI MPG B550 GAMING Edge Wi-Fi AM4 soket.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600.
Ekran kartı: Sapphire Nitro+ Radeon RX570 4 GB.
RAM: Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB(2x8GB) DDR4 3200MHz CL16.
SSD1: SanDisk Plus 240 GB.
SSD2: Samsung Evo 970 M.2 500 GB.
HDD: Seagate Barracuda 500 GB(13 yıllık HDD).
PSU: Xigmatek Praxis 1801 kasa 600W dahili güç kaynağı.

Kasa: XIGMATEK

Arkadaşlar bu sistemde Xigmatek praxis 1801 kasamın hava akışı çok kötü olduğu için ve içi çok dar olduğu için değiştirmek istiyorum. Ayrıca RGB'li RAM ve anakartım olmasına rağmen bu kasa saydam olmadığından işe yaramıyor. Kasanın içindeki PSU üzerinde XCP marka 80+ yazıyor ve şimdilik işimi görüyor fakat yeterli midir ve sertifikası güvenilir midir bilmiyorum ve eğer güç kaynağı yetersiz derseniz ona göre PSU barındıran bir kasa da alabilirim. Her konuda önerilerinize açığım.
Bütçe: Sadece kasa 600 TL, PSU + kasa 950 TL.

Hocam normalde fiyatı 350 TL. 500 TL'yken önermeniz yanlış. :(

Bilirsiniz severim sizi kolay kolay kızgın atmam. :D
Hocam, zam gelmeyen bir şey yok gibi. Herkes fırsatçı olmuş. Ben de sizi severim. Bilirsiniz.

@MisakiTaro arkadaş PSU da istemiş ama kimse önermemiş. Emoji sebebi ne?

Hocam onu almaya karar verdim de iki şey soracağım, fanları gürültü yapar mı ve istersem ışıklarını kapatabilir miyim?
Evet, ışıklarını kapatabiliyorsun ön panelde açma kapama tuşu var.

Dahili fanları 1100 RPM +-%10 ve 33.5 CFM değerine sahip. Maksimum hızda sürekli dönse bile ses çıkartacak bir RPM hızı değil. Kasanın fan kontrolcüsü bulunduğu için istediğin gibi kontrol edebilirsin fan hızını.

Evet, ışıklarını kapatabiliyorsun ön panelde açma kapama tuşu var.

Dahili fanları 1100 RPM +-%10 ve 33.5 CFM değerine sahip. Maksimum hızda sürekli dönse bile ses çıkartacak bir RPM hızı değil. Kasanın fan kontrolcüsü bulunduğu için istediğin gibi kontrol edebilirsin fan hızını.
Allah razı olsun her türlü açtığım konularda elinizden geldikçe derdimize deva oldunuz, çok teşekkür ediyorum Sepultura.

Allah razı olsun her türlü açtığım konularda elinizden geldikçe derdimize deva oldunuz, çok teşekkür ediyorum Sepultura.
Ne demek hocam. Bu yüzden buradayım, buradayız. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı