RX570 vs GTX1050 Ti

Merhaba.

Yeni bir ekran kartı almak istiyorum fakat karar veremedim. RX 570 mi yoksa GTX 1050 Ti Gaming X'i mi tercih etmeliyim?

Eğer öneriniz RX570 ise hangi markasını tercih etmeliyim? Araştırdığım kadarıyla birkaç marka altında satılıyor.

Teşekkürler.

Ben RX570 kullanıyorum.
Video kaydı almayı seviyorsan eğer 1050 Ti daha iyi derim ama video kaydını boşver bana performans lazım dersen RX570 Super.
Ben shappire kullanıyorum. Diğerleri de iyi fakat Armor yazan modeleini asla alma derim. RX570 videodada iyi ama ben 1050 Ti on video programını daha iyi buluyorum.

@Mays
Nitro+ RX570'in en iyi modelidir dediğiniz gibi. Ancak bir yanlışınız var, 8+6 pin girişinde 8 pin sadece kartın çalışması ve stok hızlarda kullanmak içindir. Ekstra olarak eklenen 6 pin girişi ise sadece overclock için ayırılmıştır. Soğutması çok başarılı bir model olduğu için overclock'a özel güç girişleri eklemişler yani. 8+6 pin güç girişinin hepsini doldurup özel bir fan ayarıyla güzel bir overclock yapıp RX580 performansını geçen bile var bu modelle. Yani 300-400TL ödemekten kurtulup RX580 almak yerine bu modelle onun bile performansını geçiyorsun. Diğer modellere göre de en fazla fabrika çıkışlı OC bu karta ait. Kendim alacaktım ancak nasip olmadı maalesef. Pulse modelini de kısaca açıklamak gerekirse, Nitro+'a kıyasla biraz daha küçük bir heatsink'i var, yani soğutması biraz daha düşük. Ve overclock için eklenen ekstra 6 pin girişi yok. Stok hızda kullanacaklar için yine çok güzel bir model. Ancak gel gör ki millet ne VRAM soğutması olan, ne backplate olan ne de Nitro+'ın soğutmasının yanından bile geçemeyen Rog Strix ve Gaming X modelini alıyor. Sadece bilinen modeller diye...

@Mays
Nitro+ RX570'in en iyi modelidir dediğiniz gibi. Ancak bir yanlışınız var, 8+6 pin girişinde 8 pin sadece kartın çalışması ve stok hızlarda kullanmak içindir. Ekstra olarak eklenen 6 pin girişi ise sadece overclock için ayırılmıştır. Soğutması çok başarılı bir model olduğu için overclock'a özel güç girişleri eklemişler yani. 8+6 pin güç girişinin hepsini doldurup özel bir fan ayarıyla güzel bir overclock yapıp RX580 performansını geçen bile var bu modelle. Yani 300-400TL ödemekten kurtulup RX580 almak yerine bu modelle onun bile performansını geçiyorsun. Diğer modellere göre de en fazla fabrika çıkışlı OC bu karta ait. Kendim alacaktım ancak nasip olmadı maalesef. Pulse modelini de kısaca açıklamak gerekirse, Nitro+'a kıyasla biraz daha küçük bir heatsink'i var, yani soğutması biraz daha düşük. Ve overclock için eklenen ekstra 6 pin girişi yok. Stok hızda kullanacaklar için yine çok güzel bir model. Ancak gel gör ki millet ne VRAM soğutması olan, ne backplate olan ne de Nitro+'ın soğutmasının yanından bile geçemeyen Rog Strix ve Gaming X modelini alıyor. Sadece bilinen modeller diye...
8+6 olayını duymuştum ama tam olarak bilmiyordum. Teşekkür ederim bilgi için ama insan o 6 yı boş bırakınca korkuyor. Ben bu kartlarda sorun olmuyor demiyorum. Sıfır alınacaksa bir problem görmüyorum. Kartı sıfır alıp oyun için kullanacaksa zaten hiç problem görmüyorum. Yine de arıza yapma ihtimali var tabi sonuçta fazla güçlü bir kart ve elektronik cihaz. Garantisi oluyor. Sıkıntı çıkarsa yollarsın. Garantisi olmasa bile tam bilmiyorum teknik olarak ama RX570 arızaları genelde voltajdan sigorta atmadan dolayı oluyor. Servis veya işini bilen tamirci çok ufak bir değişim yapıp sorunu çözebiliyor. 1050ti ya göre daha çok ısınır ve arızalanma ihtimali daha yüksektir ama korkup 30fps ye tamah edilmez. 1650 super daha iyidir ama arkadaşın sorusu 1050ti vs RX570. Son olarak söylüyorum oyun için alınan sıfır kartta Allah ın izniyle bir sıkıntı yaşamazsın. RX570 arıza konularının çok olma sebebi kartın mining amaçlı çok kullanılması. Çok dediğim yanlış anlaşılmasın. Aşırı aşırı çok ve çok satılması. mining yapmayacaksan zaten önemi yok.
Düzeltme: Sapphire markası zaten AMD nin 1 numaralı üreticisi yıllardır.

Geri
Yukarı