RX570 XFX vs Sapphire

Anlamadım? Bu arada LoL üzerinden konuşuyosanız oynamıyorum. Abimden çaldım :)
hmm anladım hocam ben hem lol oynuyorum hemde takma adım zed biraz abartılı fanıyım zed isminin 18 olsam değiştirip zed koyabilirim aklımda yok değil :D

Abim Lol oynamıyor ama kendisi bulmuş :) PUBG Mobile oynarken aldım :)
İnstagramdan GT yapalım isterseniz siz istek atın mesajda yazın GT yapayım hemde tanışırız hocam kullanıcı adım; sasafakben :D
İkisi arasından XFX olanını öneririm. Soğutma ve bir kaç bellek hızında daha iyi, başka fark pek yoktur aynı GPU birimini kullanıyorlar zaten. Bütçeyi 20 TL aşarsan ise Sapphire Nitro+ Amd Radeon RX 570 4GB almanı öneririm.

Maşallah. :D
hocam 7. yılım ama 9 yaşında başladığım için pek iyi oyuncu değildim sonrasında master falan oldum şu anda elmasım neden derseniz 47 hesabım çalındı sebepsizce :D

a
İnstagramdan GT yapalım isterseniz siz istek atın mesajda yazın GT yapayım hemde tanışırız hocam kullanıcı adım; sasafakben :D

hocam 7. yılım ama 9 yaşında başladığım için pek iyi oyuncu değildim sonrasında master falan oldum şu anda elmasım neden derseniz 47 hesabım çalındı sebepsizce :D
Hocam instagram hesabıma sadece tanıdıklarımı alıyorum.

Oyun testlerindeki sıcaklık farklarına bakın.
Şahsen 100 küsür daha fazla verip şu modeli alırdım.
Sapphire RX 570 4GB OC Nitro+ D5 256B 11266-14-20G Ekran Kartı SAPPHIRE

XFX markasının sıcak çalıştığını biliyorum. RX 590 videolarından. Tabi FatBoy serisine özgü bir sıcaklık da olabilir. Dediğim gibi videolardaki sıcaklıklara mutlaka göz atın, pişman olmayın.

Merhaba Fatboy rx 590’ın arka plakası plastik, sapphire rx 590 ise metal kasa. Bu sıcaklığı çok etkiler mi bilmiyorum ama bana sapphire rx 590 almak mantıklı geliyor.

Bende sapphire rx 590 nitro+ se almayı düşünüyorum, baya bir araştırdım güç tüketimi, ısınma ve performans olarak diğer custom rx 590'lara göre üstün gözüküyor.

Ama kafamı kurcalayan bir soru var bazı satış sitelerinde kart pci-e 3.0 bazılarında 2.0 olarak gözüküyor, kendi sitesinde kart özelliklerine baktığımda ise Interface: PCI-Express 3.0 yazıyor ama sistem gereksinimleri kısmında PCI-Express 2.0 x16 ve üzeri anakart slotu istiyor. Yani sorum şu kart iki girişe de uyumlumu yani bu kartı alırsam PCI-Express 3.0 slotunda çalıştırabilir miyim? Çünkü PCI-Express 3.0'a göre 2.0 da %5, %7,5 civarı performans kaybı oluyor.

Bu arada linkteki kart Nitro+ se (Special Edition) dimi? Başlıkta belirtmemişler ama kutuda nitro+ se yazıyor ondan sordum.
Sapphire Radeon RX 590 8 GB GDDR5 NITRO Ekran Kartı

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı