Sapphire vs XFX 5600XT

KranlıkPrensi

Hectopat
Arkadaşlar benim ekran kartım XFX 5600XT 3 fanlı modeli daha kullanmak nasip olmadı fakat forumda çoğu kişi Sapphire öneriyor acaba ne kaçırdım o kartı önermenizin sebebi nedir?

Thicc 2 çok ısınan ve sesli bir model fakat Thicc 3 gayet iyi bir modeldir. Kendim kulkanıyorum ve eksilerini/artılarını yazacağım.

ARTILARI
-Çok sessiz, en sessiz 5600XT bile diyebiliriz. 3 fanlı olduğundan devir sayısı az. Oynanmamış halk 900RPM idi galiba.
-Saat hızı olarak en performanslı 5600XT'lerdendir (Saphhire de öyle, diğer 5600XT'leri 1-2 FPS geçebiliyorlar)
-Çok şık (Bence)

EKSILERI
-Fazla uzun. Her kasaya sığmayacaktır.
-Saphhire'den vmbir tık daha sıcak çalışıyor ama kartın suskunluğunu bozarak bunu yenebilirsiniz. Yani fan hızını bir tık arttırarak.
-RGB yok. Işık da yok.

Hepsiburada'da Saphhire 5600XT 2350TL idi, hala öyle ise Thicc 3'ü boşverin direkt onu alın. Aynı fiyattalar veya fark az ise tamamen size kalmış. Artı-Eksilere göre karar verirsiniz.

XFX markasının sorun çıkardığı hakkında Sosyal'de konular mevcut. Gerektiğinden fazla ısındığından yakınıyor kullanıcılar. Sapphire de sorunsuz bir marka değil fakat AMD kart üreticileri arasında iyilerden biri. İkisi arasından Sapphire alınmalı.

geçen gün aldım xfx ve şu an değişik bir problemle karşı karşıyayım, hem cpu hem de gpu kullanım yüzdem %40ı geçmiyor ve düşük fpsler alıyorum. Bu büyük ihtimal yazılımsal bir sorun ama çözemedim

Thicc 2 çok ısınan ve sesli bir model fakat Thicc 3 gayet iyi bir modeldir. Kendim kulkanıyorum ve eksilerini/artılarını yazacağım.

ARTILARI
-Çok sessiz, en sessiz 5600XT bile diyebiliriz. 3 fanlı olduğundan devir sayısı az. Oynanmamış halk 900RPM idi galiba.
-Saat hızı olarak en performanslı 5600XT'lerdendir (Saphhire de öyle, diğer 5600XT'leri 1-2 FPS geçebiliyorlar)
-Çok şık (Bence)

EKSILERI
-Fazla uzun. Her kasaya sığmayacaktır.
-Saphhire'den vmbir tık daha sıcak çalışıyor ama kartın suskunluğunu bozarak bunu yenebilirsiniz. Yani fan hızını bir tık arttırarak.
-RGB yok. Işık da yok.

Hepsiburada'da Saphhire 5600XT 2350TL idi, hala öyle ise Thicc 3'ü boşverin direkt onu alın. Aynı fiyattalar veya fark az ise tamamen size kalmış. Artı-Eksilere göre karar verirsiniz.
Hocam kart şuan elime geçti kartın bir problemi yok sanırsam ısı fps değerleri nasıldır ? Hatırladığın kadarıyla yazabilirmisin ?

Hocam kart şuan elime geçti kartın bir problemi yok sanırsam ısı fps değerleri nasıldır ? Hatırladığın kadarıyla yazabilirmisin ?
1440p oynuyorum, bu yüzden FPS değerlerim eğer siz de 1440p oynamıyorsanız bir şey ifade etmiyor.
Sıcaklık ise max. 72, en az 69 oluyor tam yükte. Tabii siz rahtlıkla fan hızını arttırarak çok daha serin çalıştırabilirsiniz. Bu videoya bakmanızı öneririm;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1440p oynuyorum, bu yüzden FPS değerlerim eğer siz de 1440p oynamıyorsanız bir şey ifade etmiyor.
Sıcaklık ise max. 72, en az 69 oluyor tam yükte. Tabii siz rahtlıkla fan hızını arttırarak çok daha serin çalıştırabilirsiniz. Bu videoya bakmanızı öneririm;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sağolun videoyu izleyeceğim ben 1080p oynayacağım sanırsam fps konusunda biraz daha fazla alacağım ( ısı konusunda da öyle olacağını düşünüyorum ) hocam bir de kasa modeliniz nedir ?

Geri
Yukarı