RX5700 için 650W vs. 700W PSU

thesunset

Hectopat
Yer
unknown
Tekrar merhaba herkese, bir PC toplama aşamasındayım bazı parcalarına karar verdim çoğunlukla şöyle ki;

MSI B450 Tomahawk Max,
AMD Ryzen R5 3600, TDP# 65W.
Sapphire RX 5700 XT Nitro+, TDP#
Corsair M.2 MP510,
DDR4 8gbx2 RAM,

Ve soru şu ki özellikle ekran kartı acısından 650'lik bir 'PSU' yeterli olur mu bazı videolar da 750W'de gereksinimi de oluşur diye gördüm. Ayrıca bu Watt değerleri 100'lü mü ilerliyor, 700W olan PSU'lar da orijinaldir değil mi? Hava akışı iyi olan da bir kasam var. 4x120mm fanlı.

Ayrıca sistemim nasıl, oyun ve grafik ağırlıklı kullanacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem gayet güzel. 650W PSU ucu ucuna yetebilir. Garanti olması için 700-750W bir PSU alın. 50-50 olarak ilerliyor değerler. Cooler Master, Seasonic, Thermaltake, Corsair, FSP gibi marka PSU alırsanız çok iyi olur. Diğer marka PSU'lara sistem emanet edilmez.

Tekrar merhaba herkese, bir PC toplama aşamasındayım bazı parcalarına karar verdim çoğunlukla şöyle ki;

MSI B450 Tomahawk Max,
AMD Ryzen R5 3600, TDP# 65W.
Sapphire RX 5700 XT Nitro+, TDP#
Corsair M.2 MP510,
DDR4 8gbx2 RAM,

Ve soru şu ki özellikle ekran kartı acısından 650'lik bir 'PSU' yeterli olur mu bazı videolar da 750W'de gereksinimi de oluşur diye gördüm. Ayrıca bu Watt değerleri 100'lü mü ilerliyor, 700W olan PSU'lar da orijinaldir değil mi? Hava akışı iyi olan da bir kasam var. 4x120mm fanlı.

Ayrıca sistemim nasıl, oyun ve grafik ağırlıklı kullanacağım.
THERMALTAKE SMART BX1 80PLUS BRONZE 650W kullanıyorum. Tavsiye ederim.

Bütçe yazılmamış ama bunu alabilirsiniz;

650 tl diyebiliriz, bir tane buldum ama yine tekliflere açığım araştırıyorum.

Bu arada moderatör bey ilk postum da MSI'yi Msi, AMD'yi Amd, yazdığım için 1 saat uyarı cezası vermiş. Cevap veremedim o yüzden. Ben forum kullanmayı 2005, 2008 yılları arasında IRC forumların da bırakmıştım, bugün burada bir forum olduğunu görünce hoşuma gitmişti. Hoş geldin hediyesi olarak bir saat ceza yedik ,) neyse sorun değil..

Kurallar böyle alışılıyor zamanla 🙂

@Silinen üye attığı High Power Element BR 750W alınabilir.

Evet bende şimdi onu kontrol ettim ve aklıma yattı gibi, bunu görmeden önce araştırdığım "Cooler Master MWE 700W 80+" idi, teknelojileri aynı gibi hemen hemen fiyat farkı da 20 30 tl.

Dip not olarak da, kasa mı bugün teknobiyotik'den aldım, "dark guardian pro" güvenilir.
-
Şöyle bir yer buldum PSU'ların gerçek değerlerini gösteren bir site, ama istediğim hiç bir ürünü bulamadım. Telden bakıyorum diye gözden mi kaçırıyorum acaba..

Son düzenleme:
Youtube den bir kaç videosunu izleyeceğim büyük ihtimalle uygun fiyattan sipariş ederim gibi test videolarına daha bakmadım.

Kasaya gelince, ilk görüşte aşk bizimkisi hocam.

Tam istediğim kesinliklere hatlara sahip ön, üst ve altının mesh yapı olması ve tozluk bulunması da beni cezbetti açıkcası, şans eseri instagramda gördüm.
High Power modelinin en büyük artısı 2 adet 4+4 CPU Pin girişi olması şu an size lazım olmasa bile ileride kafanız rahat olur.

Şurada bulunan tomahawk max anakartın bilgilerinde tek bir 4lü pin var cpu için ben mi yanlış baktım, ikisi pin bakımından uyumlumu. Yoksa 1 ad. 8'li pine mi takılıyor 4+4'ler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı