RX5700 XT: ASUS vs Gigabyte vs Sapphire

Davutttt

Centipat
Evet arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi RX 5700 XT almayı düşünüyorum. Daha önce bu karta sorunlu bir kart diyorlardı. Özellikle evoke ve mech modeli o yüzden o modellerden almayı düşünmüyorum zaten. Kararsız kaldığım dört model var aşağı linkini bırakıyorum sizce hangisi almalıyım?

Asus Rog Strix rx 5700 xt gaming oc 3869 TL
gigabyte rx5700 xt gaming oc 3695 TL
sapphire rx 5700 xt nitro + 3810 TL
sapphire rx5700 xt pulse 3309 TL

Sizce bu modellerde sorun var mıdır? Yoksa düzelmiş midir? Kullanan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi RX 5700 XT almayı düşünüyorum. Daha önce bu karta sorunlu bir kart diyorlardı. Özellikle evoke ve mech modeli o yüzden o modellerden almayı düşünmüyorum zaten. Kararsız kaldığım dört model var aşağı linkini bırakıyorum sizce hangisi almalıyım?

Sizce bu modellerde sorun var mıdır? Yoksa düzelmiş midir? Kullanan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.
Yabancı bir Youtube kanalında Sapphire Nitro+ öneriliyor tüm testler sonucunda en serin çalışan ve ulaşılabilmesi kolay olan marka olarak düşünürsek hem fiyat olarak hemde bulunabilmesi açısından ama ben sorun yaşayan biri olarak açıkçası almanı istemem evet gerçekten performanslı bir kart 2070 rakip çıkıp ta 2070 S gibi bir kartı bile yer yer geçebilen bir karttan bahsediyoruz fakat durum dediğim gibi hevesiniz kursağınızda kalmasın sadece bir öneri beni yanlış anlamayın tabi ki de sorumluluk sizin istediğiniz model yada markayı alabilirsiniz.

Bu kanaldan tüm detaylı incelemelerine de bakabilirsiniz.

Bu kart GPU olarak sorunlu, yani mesela ASUS'unki sorunlu GİGABYTE'ninki sorunsuz tarzında bir şey değil. Öte yandan kesinlikle ROG STRİX derim ben. Bunları birbirinden ayıran en önemli etken soğutma farkları ki aralarında aham şaham bir fark olduğu söylenemez. Biraz da bütçene uygun al derim.

Rog Strix'i kullanıyorum. KDV indirimi zamanı 3500'e almıştım Vatan'dan. Fan ayarını yaparsak gayet serin çalışıyor fakat GPU olarak çok stabil değil. Gerçi bir süredir hiç sorun yaşatmasa bile hala tam güvenemiyorum. Olmadık yerde sorun yaşatabiliyor ve wattman hatası vs. verebiliyor. O yüzden imkanı olana Nvidia öneriyorum.

Not : Sorunu performans değil. Performansı çok iyi. Olur olmadık yerde farklı hatalar çıkarabiliyor. Alalı 1 ay oldu ortalama ve 10'a yakın sorunla karşılaştım.

Rog Strix'i kullanıyorum. KDV indirimi zamanı 3500'e almıştım Vatan'dan. Fan ayarını yaparsak gayet serin çalışıyor fakat GPU olarak çok stabil değil. Gerçi bir süredir hiç sorun yaşatmasa bile hala tam güvenemiyorum. Olmadık yerde sorun yaşatabiliyor ve wattman hatası vs. verebiliyor. O yüzden imkanı olana Nvidia öneriyorum.

Not : Sorunu performans değil. Performansı çok iyi. Olur olmadık yerde farklı hatalar çıkarabiliyor. Alalı 1 ay oldu ortalama ve 10'a yakın sorunla karşılaştım.
Stabilite problemleri düz 5700 serisinde de var mıdır? Aynı GPU sonuçta.

Kartı ne olur ne olmaz garantiye verin. Bir sorun varsa değiştirirler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı