RX580 8 GB 300MHz sorunu

h.ismail

Centipat
2.El Gigabyte Aorus RX580 8 GB aldım. GPU clock da Memory clock da 300MHz sabit. Ekran kartı mı bozuk? Yoksa ayarlarından mı? Yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• 1.gif
    1.gif
    17,4 KB · Görüntüleme: 169
PC'ye format atınca düzeldi ama şimdi de FurMark'da testin ortasında görüntü gidiyor işlemci ekran kartı fanları hızla dönmeye başlıyor ve fişi çekmedikçe düzelmiyor.
Bahsettiğiniz sorunun aynısını XFX RX 590 ekran kartımda yaşamıştım. Ben sorunu Frekans Mhz değerini 100-120 değer düşürüp, güç limiti -10 yapıp ve undervolt uygulayınca çözüldü. Ayrıca 20.4.2 sürümünü kullanıyorum.

Bahsettiğiniz sorunun aynısını XFX RX 590 ekran kartımda yaşamıştım. Ben sorunu frekans MHz değerini 100-120 değer düşürüp, güç limiti -10 yapıp ve undervolt uygulayınca çözüldü. Ayrıca 20.4.2 sürümünü kullanıyorum.

Geçen gün başka bir konu açmıştım bilgisayarım oyun açar açmaz kapanıyor diye güç kaynağım yetersiz olduğu için sizin dediğiniz gibi yaparak düzelmişti bugün güç kaynağı satın aldım ve sorunum test programını çalıştırdığım da bir süre sonra bilgisayar çöküyor siyah ekran oluyor ekran kartı fanı tam hız da dönüyor.

Geçen gün başka bir konu açmıştım bilgisayarım oyun açar açmaz kapanıyor diye güç kaynağım yetersiz olduğu için sizin dediğiniz gibi yaparak düzelmişti bugün güç kaynağı satın aldım ve sorunum test programını çalıştırdığım da bir süre sonra bilgisayar çöküyor siyah ekran oluyor ekran kartı fanı tam hız da dönüyor.
Dediğim ayarlar halen duruyor mu? Radeon ayarları arada kafasına göre sıfırlıyor görsele eklediğim ayarı yapmanıza rağmen. Birde görsele eklediğim Windows ayarlarından hızlı başlatmayı ac (önerilen) kısmındaki tik işaretini kaldırıp kapatmanız lazım.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı 3.PNG
    Ekran Alıntısı 3.PNG
    20,3 KB · Görüntüleme: 92
Dediğim ayarlar halen duruyor mu? Radeon ayarları arada kafasına göre sıfırlıyor görsele eklediğim ayarı yapmanıza rağmen. Bir de görsele eklediğim Windows ayarlarından hızlı başlatmayı AC (önerilen) kısmındaki tik işaretini kaldırıp kapatmanız lazım.

Dediğinizi yaptım ama halen aynı sorun devam ediyor frekans MHz değerini 100-120 değer düşürüp, güç limiti -10 yapınca sorun düzeliyor ama FurMark score böyle oluyor çok mu düşük iyi mi?

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    20,8 KB · Görüntüleme: 94
Dediğinizi yaptım ama halen aynı sorun devam ediyor frekans MHz değerini 100-120 değer düşürüp, güç limiti -10 yapınca sorun düzeliyor ama FurMark score böyle oluyor çok mu düşük iyi mi?
Eğer Msaa ayarı açıksa fps düşer. Ayrıca 89 derece mi olmuş? Undervolt uygulayın derim ve fan ayarı yapın. Fps farkına bakmak için kartı otomatik ve şuan yaptığınız ayarlar ile test edip fps farkına bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı