RX580 8 GB mining performansı nasıl?

Pek bilgim olmadığı için kurcalamak da istemiyorum, neye göre Voltaj ve Core Clock ayarlanıyor pek anlayamadım. İnternette de RX 590 için önerilen bir ayar yok :(
Core clock biraz kısıp memory clock abanmak lazım. Bunları destekleyecek minimum voltajıda koymanız gerekir. Deneme yanılma ile yapabilirsiniz. Korkmayın voltaj azaltacağınız için ekran kartına bir zarar gelmez.
Power limit stok halindeyken de aynı değerleri alıyordum hocam :(
Neden bir türlü 30'ları görmüyorum.

Tercihinize kalmış. Afterburner bana daha kolay geldiği için afterburner kullanıyorum ben.

Hocam ben AMD sınırlarını kaldırmadığım için Afterburner ve Radeon Ayarlarından 2200'ün üzerine çıkamamışım :d Şimdi yaptım biraz daha ayar, 28 MH/s'ye ulaştım, 77 Watt'a düştüm. Biraz daha kurcalayıp sınırını bulayım. Teşekkürler bu arada, çünkü Afterburner ayarlarını kurcalarken buldum AMD sınırlarını kaldırmayı :d

Hocam ben AMD sınırlarını kaldırmadığım için Afterburner ve Radeon Ayarlarından 2200'ün üzerine çıkamamışım :d Şimdi yaptım biraz daha ayar, 28 MH/s'ye ulaştım, 77 Watt'a düştüm. Biraz daha kurcalayıp sınırını bulayım. Teşekkürler bu arada, çünkü Afterburner ayarlarını kurcalarken buldum AMD sınırlarını kaldırmayı :d
Rica ederim. Kendi sorunuma da çözüm bulsaydım keşke :D

Rica ederim. Kendi sorunuma da çözüm bulsaydım keşke :D

Galiba daha yüksek değerler almak için ekran kartına farklı BIOS yükleyenler var. Ayrıca 31 MH/s'de harcadığı güç ne kadar?
Önemli olan MH/s değeri değil de elektrik harcamasına göre kazandırdığı kar bence. 2-3 MH/s için 30-40 Watt fazla harcamaya değer mi? Hem kart daha fazla ısınır hem de elektrik harcaması artar.

Galiba daha yüksek değerler almak için ekran kartına farklı BIOS yükleyenler var. Ayrıca 31 MH/s'de harcadığı güç ne kadar?
Önemli olan MH/s değeri değil de elektrik harcamasına göre kazandırdığı kar bence. 2-3 MH/s için 30-40 Watt fazla harcamaya değer mi? Hem kart daha fazla ısınır hem de elektrik harcaması artar.
Dediklerin mantıklı ama elektrik parasını ben ödemiyorum zaten :) Oturduğum evde elektrik kiraya dahil.

Yeni konular

Geri
Yukarı