RX580 8 GB oyunda 89 derece oluyor

Mustafabbey

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hepinize hayırlı akşamlar. Gigabyte RX580 8 GB ekran kartım mevcut ve FurMark testine soktum değerleri eklediğim fotoğraflarda mevcut. Sizce değerlerim normal mi? FurMark'ta bu şekilde ama hangi oyunu oynarsam oynayayım isterse süper mario olsun oyun ama %100 fan açıyor ve 88 89 derecelerde çalışıyor. Ama oyunu kapattığım anda direkt olarak 89'dan 50 seviyelerine düşüyor ve 38'e kadar düşüyor demek istediğim ani ısı değişimi mevcut ve direkt olarak %100 fan açıyor. Bu problemi yaşayan bilen varsa yardımcı olabilir mi?

• Gigabyte RX580 8 GB 256bit GDDR5.
  • Intel Core i5 9400F 2.9GHz
  • 16 GB RAM bellek.
  • 240 GB SSD.

Dosya Ekleri

• IMG_20230411_221913.jpg
    IMG_20230411_221913.jpg
    461,1 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG_20230411_221907.jpg
    IMG_20230411_221907.jpg
    279,1 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleyen: Moderatör:
İşte bence orası istisna çünkü maddenin özı ısısına göre değişiyor bence düşü öz ısılı bir blok yani kolayca ısınıp kolayca soğuyan blok daha aktif olur.

Blokla bağlantı daha sağlıklı olsa daha yavaş ısınmalıydı, kısa sürede 80 derece absürt bir değer.
Bencede çok absürt çünkü gpu ilk aldığımda hiçbir sorunu yoktu warzone ultra grafikte 90 fpslerde en yüksek 72 derece görüyordum ama şuan warzone orta grafiklerde 75 fps geçmiyor ve sıcaklık 88 89 civarı gidip geliyor

Bencede çok absürt çünkü gpu ilk aldığımda hiçbir sorunu yoktu warzone ultra grafikte 90 fpslerde en yüksek 72 derece görüyordum ama şuan warzone orta grafiklerde 75 fps geçmiyor ve sıcaklık 88 89 civarı gidip geliyor
Ve bu ben macunu padini değiştirdikten sonra ortaya çıkan bi durum oldu

Bencede çok absürt çünkü GPU ilk aldığımda hiçbir sorunu yoktu Warzone Ultra grafikte 90 FPS'lerde en yüksek 72 derece görüyordum ama şu an Warzone orta grafiklerde 75 FPS geçmiyor ve sıcaklık 88 89 civarı gidip geliyor.

Ve bu ben macunu padini değiştirdikten sonra ortaya çıkan bir durum oldu.

Konumuz sadece sıcaklık değeri değil oyundan masaüstüne geçince hızlı bir şekilde oluşan 20 derecelik sıcaklık farkı.

Konumuz sadece sıcaklık değeri değil oyundan masaüstüne geçince hızlı bir şekilde oluşan 20 derecelik sıcaklık farkı.
Evet müthiş bi fark var hatta canlı videosunu çekip yükleyebilirsem yükleyeyim hemen bi saniye

Evet müthiş bi fark var hatta canlı videosunu çekip yükleyebilirsem yükleyeyim hemen bi saniye

Videoda gördüğünüz gibi teste başlamadan önceki sıcaklık ortada test başladığı anda sıcaklığın artış şekli ortada testi bitirir bitirmez oluşan sıcaklık değeri ortada yani çok ani ısı değişimi gösteriyor veriler kafamı karıştırıyor hatta şuan bunu yazarken sıcaklık 32 derceeye düştü ve tekrar bi anda firlayıp 45 oldu ve ani bi şekilde tekrar 32ye düştü gerçekten çok acayip

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı