Çözüldü RX580 8 GB sistem kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emrenogay

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Yazılım
Merhaba, son 5 gündür elektrik gitmemesine rağmen, sanki elektrikler kesilmiş gibi bilgisayarım kapanıyor. Sorunun kaynağını nasıl tespit edebilirim, ne önerirsiniz?

Sistemim;
  • MSI RX580 8 GB OC.
  • Gigabyte B450 S2H.
  • 16 GB 3GHz RAM.
  • Samsung 860 EVO SSD.
  • Ryzen 5 2600X CPU.
  • Dark 600W PSU.

Hocam sıcaklık değerleriniz normal mi? Belki fanlarınız da sıkıntı vardır ve PC'nin ısınmasına neden oluyordur. Kontrol etmediyseniz bakın. ( ve PSU kaliteli değil onu da kontrol edin)

Merhaba, son 5 gündür elektrik gitmemesine rağmen, sanki elektrikler kesilmiş gibi bilgisayarım kapanıyor. Sorunun kaynağını nasıl tespit edebilirim, ne önerirsiniz?

Sistemim;
  • MSI RX580 8 GB OC.
  • Gigabyte B450 S2H.
  • 16 GB 3GHz RAM.
  • Samsung 860 EVO SSD.
  • Ryzen 5 2600X CPU.
  • Dark 600W PSU.
Hocam konudan alakasız size bir şey sormam lazım DC verebilir misiniz?

Hocam sıcaklık değerleriniz normal mi? Belki fanlarınız da sıkıntı vardır ve PC'nin ısınmasına neden oluyordur. Kontrol etmediyseniz bakın. ( ve PSU kaliteli değil onu da kontrol edin)
Sıcaklıklar normal hocam. Normal chatting esnasında da kapandığı oluyor.
Ben güç kaynağı diyorum. Kalitesiz ve bu soruna sebebiyet veriyor olabilir. Şansınız varsa farklı bir güç kaynağı ile de test edin sistemi. Sorun yaşamazsanız güç kaynağınız sıkıntılı demektir.
Bana da PSU kaynaklı gibi geldi yeni bir tane alıp deneyeyim.
Hocam konudan alakasız size bir şey sormam lazım DC verebilir misiniz?
Görev konusu için yazıyorsanız numarasını paylaşmamı istemiyor. Artık görev de vermiyor.

Geri
Yukarı